Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl
Komunia Święta

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Komunia Święta to wyjątkowo doniosła data w życiu wszystkich latorośli. Można ją porównać do ceremoniiślubnej. Dziewczynki mają na sobie białe suknie, mali dżentelmeni piękniewyglądają w smokingach. O tym momencie wasze latorośle marzą od zawsze. Córeczki specjalnie trzymają długie włosy, by z tej okazji pięknie je uczesać. Sukienka jest bardzo ważnym elementem ,jednak nie popadajmy w histerię.
dziewczynka podczas pierwszej komunii

Jakim sposobem przygotować dobrą Pierwszą Komunię?

Pierwsza Komunia Święta to bez wątpienia jedno ze zdecydowanie najważniejszych wydarzeń w życiu absolutnie każdego religijnego człowieka – jest to przecież jeden z najważniejszych etapów na naszej drodze rozwoju duchowego. Musimy jednak pamiętać o tym, że w większości przypadków wydarzenie to nie jest jedynie czysto duchowe, bowiem nierzadko urządzamy z tej okazji przyjęcia dla całej rodziny. Jeżeli więc nasze dzieci mają w najbliższym czasie przystąpić akurat do tego właśnie sakramentu, to my sami będziemy musieli zadbać o bardzo wiele najróżniejszych rzeczy, aby móc rzeczywiście dobrze świętować to wyjątkowe wydarzenie.
Pierwsza komunia święta

Pierwsza komunia święta niezmiernie ważna dla każdego człowieka

Polska to kraj z niesamowicie mocno wpojoną tradycją chrześcijańską. Zwłaszcza ludzie starsi w znacznej mierze układają rytm całego dnia lub miesiąca pod obchody religijne. Niegdyś cotygodniowe spacer do kościoła na mszę było dużym wydarzeniem, okolicznością do założenia najlepszego ubrania oraz przedstawienia się od nieskazitelnej strony. Współcześnie niektóre z tych rytuałów nadal w nas funkcjonuje, mimo że nie przywiązujemy już tyle uwagi w naszym życiu do religii i zwykle brakuje nam czasu albo ochoty na kultywowanie obrządków naszych przodków. Jednakże zdarzają się momenty które staramy się równie intensywnie przeżywać.
alba komunijna

Alby komunijne to bardzo dobre i uczciwe rozwiązanie na komunię!

Są różne parafie - niektóre kładą spory nacisk na to, aby mimo wszystko dziewczynki oraz chłopcy szli do komunii w albie, ale są także takie parafie, gdzie najzwyczajniej kładzie się mimo wszystko większy nacisk na suknie i garnitury. Można powiedzieć, że alba komunijna jest dużo bardziej wskazana. Choćby z tego powodu, iż przynajmniej może się obyć bez denerwującej rewii mody. Zwłaszcza rodzice małych dziewczynek bardzo przesadzają - uważają, że komunia to rewelacyjna okazja do tak zwanego lansu.