Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Alby komunijne to bardzo dobre i uczciwe rozwiązanie na komunię!

Są zróżnicowane parafie - niektóre kładą znaczący nacisk na to by mimo wszystko dziewczynki oraz chłopcy chodzili do komunii w albie, ale zdarzają się również takie parafie, gdzie najzwyczajniej kładzie się większy nacisk na suknie i garnitury. Można w sumie powiedzieć, że alba komunijna jest dużo lepsza. Choćby z tego powodu, iż przynajmniej obędzie się bez denerwującej rewii mody. W szczególności rodzice dziewczynek bardzo przesadzają - uważają, że pierwsza komunia to bardzo dobra okazja do tak zwanego lansu.
komunia święta
A poza tym, dzieci wywodzące się z mniej zamożnych familii mogą mieć kompleksy. Co prawda różnice społeczne są normalnym zjawiskiem, ciężko uważać, że to coś złego, ale Kościół jest instytucją, która niejako promuje równość, zatem rzeczywistość jest taka, iż alba komunijna tak naprawdę powinna być obowiązującym standardem. Pewnie ludzie o mocno antykościelnych poglądach powiedzą, że to zapewne jakiś "spisek", a więc księża zarabiają wielkie pieniądze na albach komunijnych, ale bez dwóch zdań nie należy podchodzić do kwestii alb komunijnych w akurat taki sposób - to dosyć głupie myślenie!

Inne artykuły

Jakim sposobem przygotować dobrą Pierwszą Komunię?

dziewczynka podczas pierwszej komunii
Pierwsza Komunia Święta to bez wątpienia jedno ze zdecydowanie najważniejszych wydarzeń w życiu absolutnie każdego religijnego człowieka – jest to przecież jeden z najważniejszych etapów na naszej drodze rozwoju duchowego. Musimy jednak pamiętać o tym, że w większości przypadków wydarzenie to nie jest jedynie czysto duchowe, bowiem nierzadko urządzamy z tej okazji przyjęcia dla całej rodziny. Jeżeli więc nasze dzieci mają w najbliższym czasie przystąpić akurat do tego właśnie sakramentu, to my sami będziemy musieli zadbać o bardzo wiele najróżniejszych rzeczy, aby móc rzeczywiście dobrze świętować to wyjątkowe wydarzenie.


A zresztą bardzo często rodzice niejako lobbowali za tym by wprowadzić wreszcie alby komunijne - głównie dlatego, że garnitur oraz sukienka są sporymi kosztami.

Inne, także bardzo interesujące szerokie opracowanie (http://www.gloria.wroc.pl/) tego tematu znajdziesz tutaj. Zobacz koniecznie a na pewno nie stracisz czasu!

Nie ma większego sensu wykosztowywać się tak bardzo - w szczególności, iż dzieci błyskawicznie rosną, zatem ubranie zapewne po krótkim okresie czasu nie nadawałoby się już do niczego. A więc tak naprawdę należy się bardzo cieszyć, że nareszcie komunia święta nie jest swoistą rewią mody! Ciężko zrozumieć poglądy takich rodziców, którzy mawiają, iż alba komunijna jest niezbyt urodziwa. Trudno sądzić, że tacy rodzice wiedzą co to jest komunia święta. Cóż, jesteśmy jakby nie patrzeć świeckim krajem - to ma dużo atutów, ale również trochę wad. Dzieci zasadniczo są zadowolone ze swojej alby (odwiedź).

No przynajmniej odpadają wszystkie waśnie o to kto najładniej się ubrał. Pewnie niektóre dzieci wreszcie odetchnęły z ulgą, gdy dowiedziały się, że w akurat ich parafii będą alby. Zatem: powinniśmy uszanować alby, bo póki co nie ma bardziej konkretnego rozwiązania, aniżeli właśnie alba.

Czy wiesz, że opublikowane tutaj przydatne teksty (http://tuchoinki.pl/), mogą być bardzo dla Ciebie pomocne? Tyczą się one problematyki, która Cię właśnie zainteresowała.

Jeśli któryś rodzic ciągle myśli inaczej, powinien przypomnieć choćby sobie o niewyobrażalnej biedzie w jakiej żył Jezus.
11-07-2021