Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Pierwsza komunia święta niezmiernie ważna dla każdego człowieka

Ubiory komunijne
Polska to kraj z bardzo mocno wpojoną tradycją chrześcijańską. Zwłaszcza osoby ze starszego pokolenia w dużym stopniu układają rytm swojego dnia lub miesiąca pod obchody chrześcijańskie. Niegdyś cotygodniowe wyjście do kościoła na nabożeństwo było sporym wydarzeniem, okolicznością do założenia najlepszego ubrania i pokazania się od jak najlepszej strony. Dzisiaj część z tych zachowań ciągle w nas pozostała, pomimo że nie przywiązujemy już tak dużej uwagi w naszym życiu do religii oraz często brakuje nam czasu albo chęci na kontynuowanie ceremonii naszych rodziców. Niemniej jednak są chwile które próbujemy jednakowo intensywnie przeżywać.   Pierwsza komunia święta jest jednym z takich właśnie uroczystości. To tak w rzeczywistości pierwsza okazja dla nastolatka na udział w tak uroczystym dla niego święcie. Po pierwsze jest to bardzo kluczowe przeżycie duchowe i kościelne. Mały człowiek staje się zupełnym wiernym wspólnoty i uczestnikiem nabożeństwa. Podczas tej sytuacji odbywa się jego pierwsza komunia. Często jednak cała praktyczna otoczka tej uroczystości przygasza jego religijne wartości. Nie zmienia to faktu, że jest to pierwsza możliwość do zakupu przepięknych ubrań i rekwizytów a najczęściej nasze mamy rozkręcają całą tą maszynerię.

Kiedyś stroje do pierwszej komunii świętej dawały zdecydowanie większe możliwości. Strojne sukienki z ogromem koronek oraz ozdób były niemalże mniejszą wersją sukien ślubnych. Dzisiaj większość diecezji przyhamowało trochę ten zwyczaj wprowadzając wymóg noszenia prostych strojów. Dzięki temu zatarły się różnice między dziećmi z bogatszych i biednych rodzin. Dodatkową rzeczą, którą dziewczynki uwielbiają są wianki.

Masz chęć uzupełnić swoje zakładki o następną emocjonującą stronę? Jeżeli tak, to uczciwie zalecam to omówienie - kliknij a się nie rozczarujesz.

Tutaj ciągle mamy szerokie pole do popisu więc producenci proponują nam niesamowicie dużo różnych modeli począwszy od tradycyjnych wianków lub opasek z subtelnymi ozdobami aż po bogate różnokolorowe nakrycia głowy.   Dla młodych ludzi Komunii Świętej nie bez znaczenia jest też zwyczaj wręczania prezentów z powodu pierwszej komunii. Kiedyś zazwyczaj był to łańcuszek z medalikiem lub kolczyki dla dziewczynek. Dzisiejsze podwyższające oczekiwania młodych i przyzwyczajenia konsumenckie zmuszają do kupowania coraz poważniejszych prezentów i niegdyś upragniony rower wygląda dość blado.


Inne artykuły

Biżuteria na każdą okazje

artystyczna biżuteria na każdą okazję
Ilość biżuterii potrafi czasami mocno przyprawiać o ból głowy. Sprawa wybrania choćby naszyjnika do sukni jest w większości wypadków wyzwaniem nawet i dla kobiet doskonale znających się na biżuterii. Zamiast inwestować w biżuterię firmową lepiej w większości wypadków nabyć ciekawą biżuterię robioną ręcznie przez zręcznych artystów.
05-01-2022