Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Coraz bliżej święta

Dekoracje świąteczne, bombki
Narodzenie Pańskie to święto przepełnione urokiem, rodzinnego ciepła, miłości, które przeważnie spędzamy w gronie najbliższych nam osób. Jest to jedno z najdawniejszych świąt chrześcijańskich. Do kolacji wigilijnej siada się po zapadnięciu zmierzchu, w momencie, gdy za oknem wzejdzie pierwsza gwiazdka. Nasze pociechy kochają oczekiwać tej chwili, co jakiś czas podbiegając do okna i wyczekując jej. Zaczyna się ona od dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Po odświętnej bożonarodzeniowej kolacji zbliża się czas na prezenty, które położone są pod cudnie przystrojoną choinką.

Inne artykuły

Na horyzoncie czas świąt

Rozświetlmy sobie i naszym gościom święta
Już niedługo Święta Bożego Narodzenia jedne z najcudowniejszych świąt w roku. Jest to okres, gdy przeznaczamy więcej czasu swojej rodzinie, bliskim. Zapominamy wówczas na moment o powszednich problemach, krzywdach, urazach. Do tych świąt bardzo długo i bardzo dokładnie się przygotowujemy. Wykonujemy, czy też nabywamy na przykład przeróżne dekoracje bożonarodzeniowe.


choinka jest najmłodszą ozdobą Bożego Narodzenie, bowiem przybyła do Polski z Niemiec zaledwie pod koniec XVIII stulecia. W początkowym okresie bombki na choinkę były proste. Ozdabiano ją orzechami, piernikami, cukierkami oraz świeczkami. świeczki miały symbolizować światło Chrystusa, a gwiazda, którą umieszczano i do dzisiaj się umieszcza na wierzchołku choinki miała przypominać o Gwieździe Betlejemskiej. Z upływem lat zaczęły zjawiać się na niej coraz to bardziej różnorodne dekoracje.

Jeżeli zainteresowały Cię artykuły przedstawione na niniejszej witrynie, to na pewno świetna treść również będzie dla Ciebie warta zainteresowania.

Trzeba mieć na uwadze, że są one wyjątkowo niezbędne, albowiem między innymi dzięki nim czuje się klimat tego czasu.

ozdoba choinkowa
Niejeden pomysł na ozdoby choinkowe możemy wyszukać w Internecie. Mogą to być przykładowo ekologiczne dekoracje takie jak suszone plastry jabłek czy cytrusów, dekoracje z makaronu lub papieru. Nic jednak nie przebije choinki, na której znajdują się ozdoby zrobione własnoręcznie przez nasze dzieci. Zarówno rodzicom jak i dzieciom takie zespołowe robienie ozdób sprawia wiele radości i bardzo łączy. Wtenczas już bardzo silnie jest wyczuwany ten niezapomniany, rodzinny, świąteczny duch.

Ręcznie robione ozdoby choinkowe to na przykład długie, barwne łańcuchy sporządzone z papieru lub bibuły, szyszki, które wspólnie zostały znalezione a później pomalowane przeróżnymi kolorami czy też pierniczki o rozlicznych kształtach. Koncepcji jest bardzo dużo, ale najistotniejsze, by były one tworzone wspólnie przy melodii kolęd i w miłej, familijnej atmosferze.
Dziennikarz: Agata Kowalczyk
15-05-2019