Święta
niemowlę ze smoczkiem

Pierwsza podróż maluszka

Święta tuż, tuż. Czas przygotowań, kulinarnych popisów i porządków. Lecz nie dla młodej mamy. Z racji iż dla „świeżo upieczonych” rodziców najważniejsze jest ich Maleństwo, na ogół korzystają z zaproszenia na święta od najbliższych. Jak przygotować się z dzieckiem do świątecznej wizyty?
forma do pieczenia

Które wypieki warto przyrządzać na wielkanocny stolik?

Sporymi krokami zbliża się do nas szczególnie rodzinny czas, jakim jest okres świąt wielkanocnych. W tym czasie wreszcie możemy spotkać się w okazałym gronie i odnowić społeczne relacje. Jest to również połączone ze świętami religijnymi, jakie są bardzo istotnym składnikiem w życiu wszystkich chrześcijan.
dodatki komunijne

Odpowiedni ubiór na pierwszą komunię świętą

Już za chwilę wiosna, a w związku z tym nadchodzi czas wzmożonych przygotowań do Komunii. W kościołach w całej Polsce będą miały miejsce uroczystości związane z przyjęciem po raz pierwszy tysięcy dzieci komunii świętej. Jednak zanim to nastąpi, należy się tej chwili odpowiednio przygotować. I są to przygotowania różnego rodzaju: te duchowe i materialne.
Dekoracje świąteczne, Misa Choinka

Świąteczne inspiracje

Niebawem fantastyczny sezon świąteczny. dekoracje bożonarodzeniowe pojawiają się na ulicach i w sklepach. W reklamach prasowych producenci rekomendują najlepsze upominku. Warto już teraz zastanowić się, co ofiarować rodzinie pod choinkę. W artykule dowiecie się, że czasami niesztampowe wybory mogą okazać się najlepszymi.
Klocki Lego Hobbit

Kilka uwag na temat obchodzenia świąt Bożego Narodzenia w Polsce

Właśnie minęły - opinią większości z nas - najważniejsze święta w roku. Oczywiście ów frazes kiedy niekiedy budzi sprzeciw, gdyż poniektórzy z nas czują się trochę przymuszeni do świętowania. Stąd pozwolę sobie na parę uwag, aby tę grozę następnym razem nieco zminimalizować.
wymarzony prezent dla faceta to komputer pc

Już dziś udaj się na sprawunki Bożonarodzeniowe! Twojego mężczyznę na pewno ucieszy innowacyjny komputer do gier!

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu osób czas rodzinnych spotkań i wypoczynku. Niestety rokrocznie dla nas jest to także niezmiernie stresujący okres, albowiem na ostatnią chwilę szukamy niespodzianek dla bliskich. W tym sezonie idź na sprawunki zdecydowanie wcześniej, a nie będziesz musiał się niepokoić.
opakowania na prezenty

Świetny pomysł na świetny prezent

Każdy powód jest właściwy, aby sprawić przyjemność bliskim, np. w postaci prezentu. Pewnie często poddajesz się, gdyż nie masz pojęcia jaki prezent będzie najtrafniejszy do wieku obdarowywanego i zmyślnej okazji. Z myślą o potrzebujących weny przy wyborze prezentu w Internecie jest naprawdę dużo propozycji.
kolorowe pisanki

O jakich rzeczach przydałoby się nie zapomnieć w czasie przygotowań do Wielkanocy?

Nie tak dawno obchodziliśmy święta bożego narodzenia , a już teraz bardziej zapobiegliwe panie domu rozmyślają o kolejnych dużych świętach, a mianowicie o świętach wielkiej nocy.

Święta Wielkiej Nocy to dla katolików najbardziej znaczące i najważniejsze święto w roku. Wspominane jest dla upamiętnienia męki pańskiej i zmartwychwstania Jezusa w 3 dniu. Termin Wielkanocy jest ruchomy, odbywają się one niezmiennie w trzecią niedzielę po początkowej pełni księżyca. Od czasu tej pełni zależy wiele innych chrześcijańskich świat ruchomych.
święta

Kilka przydatnych informacji o tym, jak interesująco udekorować można swój dom na Boże Narodzenie.

Święta Bożego Narodzenia to chwile radości i rodzinnych spotkań. Dla wielu jednak czas ten kojarzyć się także będzie z ogromną ilością porządków, sprzątania i przygotowywania świątecznych ozdób. Faktem jest, że w większości domów jest rzeczywiście sporo pracy związanej ze świątecznym przygotowaniem, dom zostaje bardzo dokładnie czyszczony i odkurzany, a w kuchni będą się piec przez parę dni najróżniejsze smakołyki. I o ile za pracami kuchennymi oraz sprzątaniem dzieci raczej nie przepadają, o tyle jeśli chodzi o różnego rodzaju ozdoby mogą się już wykazywać.
Gwiazda Betlejemska

Coraz bliżej święta

Święta Bożego Narodzenia dla większości osób są najbardziej oczekiwanym okresem w roku. Jest to czas niezwykły i przepełniony miłością. Spotykamy się wtedy z całą rodziną tą bliską, ale także z dawno niewidzianymi krewniakami. Po zjedzeniu wspólnej kolacji zbliża się moment bardzo wyczekiwany, szczególnie przez nasze pociechy, czyli podarunki. prezenty na święta powinny być osobliwe i niepowtarzalne. Najlepiej, jeżeli już wcześniej, dużo wcześniej wymyślimy, co możemy nabyć.
1 2