Co sprawia, że bardzo lubimy filmy?

Należy odrobinę zastanowić się z jakich przyczyn taki człowiek, który nie bardzo przepada za oglądaniem filmów jest fenomenem. Oczywiście kinematografia nie jest dla wszystkich, lecz jakoś się złożyło, że większość ludzi uwielbia obejrzeć co jakiś czas filmy dvd czy bardzo ostatnimi czasy modne amerykańskie seriale telewizyjne.

telewizor
To znaczy produkcje telewizyjne to były popularne już dekady temu, lecz dopiero takie produkcje jak The Wire bądź Californication sprawiły, że nareszcie telewizja już nie jest traktowana jako wielce ubogi krewny kinematografii.

Z pewnością zainteresuje Cię ta oryginalna witryna (https://sztukmania.pl/pl/c/Farby-akwarelowe/389) na opisywany wątek, zatem nie czekaj - kliknij tu i przeczytaj więcej na taki temat.

Kiedyś popularni aktorzy wstydzili się nawet grywać w serialach, dzisiaj to nie do pomyślenia
.

No cóż, weźmy choćby w rachubę filmy dokumentalne: w wielu przypadkach ich podstawowym walorem jest nauka, ale są również te, które możemy oglądać jak typowy film. Np. Michael Moore kręci ciekawe filmy dokumentalne, które dla wielu są mądre, a na dodatek mądre, bardzo oddziałujące na Stany Zjednoczone, cały świat. W końcu gdy Michael Moore kręcił produkcje atakujące George`a Busha Jr, robiono sporo, aby opóźnić o pewien czas premierę filmu, ponieważ akurat się zbliżały wybory na prezydenta. Niezbyt szanowany teraz polityk co prawda wybrał wybory, lecz i tak solidny dokument wielce oddziałuje na społeczeństwo. A poza tym, mądrości nigdy zbyt dużo. Jeśli mamy bezpłatną naukę, trudno z niej nie skorzystać, prawda?

Dobre filmy, szczególnie filmy 3d (sprawdź domową płytotekę i zamów taniej: popularne filmy dokumentalne 3d) oglądamy jednak głównie dla uniesień i rozrywki. W sumie nawet wspaniałe filmy, klasyki kinowe na miarę Misia, Taksówkarza albo Lśnienia w zasadzie nie cechują się wielce ambitnym poziomem. Tzn. to są bardzo ambitne produkcje, genialne pod niemal wszystkimi względami, ale bądź co bądź jeśli poszukujemy głębi, to bardziej w bibliotece, jakby nie patrzeć filmy mocniej umieją oddziaływać na nasze wrażenia wzrokowe, no tak się przynajmniej wydaje. Jeżeli tak nie jest, to autor tekstu usilnie prosi o wybaczenie.

Właśnie: w kolejnym artykule trzeba zastanowić się z jakich powodów filmy na płytach DVD i 3d są uwielbiane przez zdecydowaną większość miłośników filmu. Czy może w przypadku takich arcydzieł jak przykładowo Avatar nie powinniśmy wspomnieć o typowym przeroście tak zwanej formy nad treścią. Pewnie to całkowicie subiektywna opinia, ale Avatar to tak czy siak arcydzieło.


Inne artykuły

Ciekawe seriale i programy w jednym miejscu – program tv

program tv
Nasze stacje oraz zagraniczne mają swój określony harmonogram pokazywania różnych programów. Filmy, show oraz przeboje dnia są dla rozmaitych stacji odmienne, podobnie jak różnorodne są wymogi klientów. Wybór jest niesamowicie duży, więc żaden z widzów nie narzeka na nudę. Skierowany do każdego widza program tv umożliwia znalezienie dnia i godziny, gdy będziemy mogli obejrzeć atrakcyjny dokument.
23-03-2024