Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Studia - na jaki kierunek się zdecydować?

W każdym roku pojawiają się rankingi najchętniej wybieranych kierunków studiów. Czasami można wyczytać, że to odzwierciedlenie rynku pracy, czasami, że moda się zmieniła. Bywa, że uniwersytety w taki sposób próbują zachęcić absolwentów do rozpoczęcia studiów na jakimś kierunku, albo wręcz odwrotnie - zniechęcić, bo po prostu nie mają już miejsc.
Popularne kierunki

W takiego typu listach od dawna na wysokiej pozycji zobaczymy prawo, medycynę, kierunki ekonomiczne, filologię angielską czy psychologię. Wielu maturzystów jednak nie myśli o swojej karierze, tylko decyduje się na jakiś kierunek „bo rodzice uważają, że dobry”, lub przekonani przez znajomych. Nie jest to dobre podejście. Studia dobrze trzeba przemyśleć. Są kierunki, takie jak choćby resocjalizacja (przykładowy program), które nie dadzą nam prostego zarobku i po których nie jest łatwo na rynku pracy.

Chcesz pogłębić swoją wiedzę z tego tematu? Chcemy pomóc. Wystarczy wejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej dentysta wilanów szczegółów.

Tego rodzaju kierunki powinni wybierać świadomi pasjonaci, którzy wiedzą na co się decydują. Dobrze jest od samego początku studiów wypracowywać sobie kontakty i odbywać staże i praktyki. To pomoże w znalezieniu pracy w zawodzie po studiach.

nauka
Z pasją na studia

Inne artykuły

Kształcące zabawki wzbogacające wyobraźnię naszego malucha- zobacz naszych ulubieńców

Zabawka Fisher Price
Prawdopodobnie nie ma rodzica, który nie miałby pojęcia o zabawkach Fisher Price. Są nadzwyczajnie kolorowe, absorbujące malucha i zbudowane tak, aby wspierały i stymulowały rozwój dziecka, kształciły jego zdolności manualne i aby w ten naturalny sposób ofiarowywały mu wiele radości.


Należy też mieć umysł otwarty na modyfikacje ustalonych planów po analizie rynku pracy. Fanatyk rysunku, rzeźby czy malarstwa nie musi koniecznie skończyć właśnie ten kierunek.

Wejdź na naszą kolejną stronę, a tam wyszukasz fascynujący bieżący materiał (https://www.certificator.eu/en/) na powyższy temat. Oczekują na Ciebie szczegółowe informacje.

Nie da się ukryć, artyści są w mało komfortowej sytuacji i stabilnego zatrudnienia dla nich często nie ma. Może wobec tego należy rozważyć studia takie jak na przykład arteterapia (polecana strona)? Pozwoli rozwijać się w wybranym kierunku a przy tym zagwarantuje lepszy start na rynku pracy.

Techniczne kierunki zawsze popularne

Wciąż popularnością cieszą się wszystkie kierunki na politechnikach. Różne kierunki techniczne chyba w największym stopniu gwarantują pracę, pod warunkiem, że oczywiście absolwent takiego kierunku zna się na tym co robi. Najpopularniejsze ciągle są informatyka, elektronika, logistyka (strona internetowa). Studia na politechnice są niezwykle wymagające, ale też kładą bardzo duży nacisk na część praktyczną. Zazwyczaj do zaliczenia semestru potrzebne są praktyki w różnorodnych firmach, co sprawia, że absolwenci takich studiów mają już duże doświadczenie. Dzięki temu są doskonałymi kandydatami do pracy. Bywa, że firma po praktykach oferuje studentowi etat. Warto uważnie przemyśleć kierunek studiów, bo od tego wyboru będzie zależeć nasza przyszłość.
30-04-2021