Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Zakupy dla dzieci

Małe dziecko w domu wymaga sporo przygotowań. Wydzielamy maluchowi przestrzeń, kupujemy ciuszki, zabawki i meble, ale na tym nie koniec. Musimy pamiętać, że maluch rozwija się i parę dodatkowych rzeczy będziemy musieli jeszcze za jakiś czas dokupić. Będzie to na przykład krzesełko do karmienia.
Dlaczego warto mieć krzesełko do karmienia

Oczywiście z początku, gdy karmimy dziecko piersią albo z butelki nie trzeba go mieć, gdyż tylko będzie gromadziło kurz i przeszkadzało. Jednak w momencie, kiedy nasze dziecko już samo siedzi i zaczyna jeść również inne rzeczy poza mlekiem, zakup takiego krzesełka wiele upraszcza. Przede wszystkim, dziecko siedzi w nim bezpiecznie. Naturalnie musimy wybrać stabilne krzesełko dobrej jakości, najlepiej przetestowane. Istotne, by miało wygodne siedzisko i dodatkowo szelki, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie.

Krzesełko do karmienia to również wygoda. Maluch siedzi niedaleko nas, przy stole, lecz ponieważ ma swój mały blat nie musimy się bać, że ściągnie ze stołu obrus czy talerze.

Masz jeszcze sekundę? Jeżeli tak, to zachęcamy Cię do nowej witryny, gdzie wyszukasz szczegółowe artykuły - kliknij w link referencyjny.

Dodatkowo, blat i inne elementy krzesełka są łatwe do umycia, zatem naszemu dziecku nic nie zagraża.

Zabawki dopasowane do wieku

Inna kwestia to zabawki. Także powinny być dopasowane do wieku i etapu rozwojowego naszego maleństwa. To oczywiste, że złożonych przedmiotów z niewielkimi elementami nie podarujemy malutkiemu dziecku. Naszemu maluchowi zmieniają się gusta. W wieku około dwóch, trzech lat chłopcy pragną mieć do zabawy samochody, a dziewczynki wózki dla lalek (Linkbaby). Naturalnie nie istnieją tu żadne reguły. Nie wolno ograniczać naszego malucha. Gdy nasza malutka, śliczna córeczka ni z tego ni z owego zacznie domagać się zabawkowego ogromnego terenowego auta - kupmy jej go. Widocznie coś w tym właśnie przedmiocie ją zainteresowało. Tak samo jest z chłopcami . Gdy bardzo chcą jakiejś typowo „dziewczyńskiej” zabawki, nie warto się przeciwstawiać. Przecież chcemy, by nasze dziecko rozwijało się wszechstronnie.


Inne artykuły

Od kojca do quada - zainteresowania malucha się zmieniają

W różnym okresie, dzieci oczekują różnorakiej stymulacji, żeby mieć szansę odpowiednio się rozwijać i właśnie z tego powodu tak ważne jest to, żeby wyszukiwać dla nich zabawki w taki sposób, aby były odpowiednie do rozwoju. Jeśli będą dla mniejszych dzieci, to nasz maluch szybko się nimi znudzi, a jeśli będą dla starszych to będzie się frustrował, że nie umie tego zrobić i także zabawka pójdzie w zapomnienie.

Nie wolno zapomnieć, że najbardziej istotne w przedmiotach dla dzieci jest bezpieczeństwo. Sprawdzajmy dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone, gdzie zostały zrobione i czy nie są ze szkodliwych komponentów. Dobre zabawki z pewnością mają certyfikaty.
15-01-2019