Gdzieś musimy móc wyzwolić nasze potrzeby – może przy pomocy gier komputerowych?

Mężczyźni mają przeróżne hobby, ale nie ulega wątpliwości, że jednym z częściej wybieranych są gry. Mogą być to gry zarazem planszowe, jak i dzisiaj o wiele popularniejsze gry komputerowe. Gry komputerowe pozwalają oderwać się od istniejącej rzeczywistości. Przenosimy się za ich pomocą w zupełnie odmienny świat, który przyciąga swoją atrakcyjnością, ponieważ jest inny niż świat realny. Tam wszystko jest możliwe: można latać, mamy najróżniejsze moce, możemy zdobywać to, co chcemy. Rzecz jasna, zależnie od tego, jakie mamy w danym momencie pragnienia, w takie gramy gry.


bohater gry komputerowej
Ci, którzy potrzebują adrenaliny włączą sobie gry bitewne, czy wyścigowe. Ci, którzy potrzebują wyciszenia, odpalą, gry za pomocą których mogą się odprężyć. Jednym słowem, przenosząc się w nierzeczywisty świat, możemy chociaż w taki sposób zrealizować swoje skrywane głęboko potrzeby, czy raczej czuć emocje, jakie chcemy najbardziej odczuwać. Na ogół do tego niezbędne są odpowiednie bodźce, jakie będą odpowiednio stymulować nasz mózg i wyzwalać konkretne reakcje. Gry stanowią w tym zakresie bardzo dobre rozwiązanie.

Jednocześnie za sprawą gier możemy się wykazać. To jest bardzo często główna kwestia, jaką bierzemy pod uwagę wybierając tego typu rozrywkę. Weźmy dla przykładu stronghold kingdoms. Jest to gra strategiczna, gdzie należy wykazać się umiejętnościami planowania, ale też pomysłowością, czy dyplomacją - recencja Stronghold Kingdoms. Dzięki takiej grze może jednocześnie uczyć się nabywania tych umiejętności, jeżeli są one w naszym wypadku mało wystarczające. To naprawdę świetne rozwiązanie, jakie daje możliwość kształtowania naszej osobowości, czy charakteru.


Gdzieś musimy uczyć się pewnych zachowań, gdzieś musimy mieć możliwość wykazania się pewnymi umiejętnościami, gdzieś powinniśmy móc wyzwolić siebie i to, co w nas tkwi – może najlepiej zrobić to z udziałem gier komputerowych? Jeśli rzeczywiście nam to coś daje, jeśli mamy z tego same korzyści, to nie rezygnujmy.

Jeśli rzuciłeś okiem na zamieszczone w tym serwisie artykuły, to oprócz tego zerknij na opracowanie (http://www.studiotanca.pl/), które także najprawdopodobniej przypadnie Ci do gustu.

Pamiętajmy natomiast, aby jakkolwiek nie przesadzać. Utrzymanie równowagi i złotego środka jest podstawą, aby w pewnym momencie się nie zagubić i nie pogrążyć, by w pewnym momencie nie żyć jedynie w wirtualnym świecie.
09-02-2024