W jakich miejscach najlepiej spędzać dzieciństwo?

Odwieczny dylemat: gdzie dzieciństwo jest przyjemniejsze? W klimacie miejskim czy może wiejskim? Dla dziecka prawdopodobnie nie ma różnicy, bo przyjmuje rzeczywistość taką, jaka jest, nie myśląc nad tym za bardzo. Co innego rodzic, który dbać powinien o bezpieczeństwo swoich dzieci. Zapytajmy więc rodziców o tę kwestię, dajmy głos tym, którzy zachwalają miejski klimat oraz tym, co twierdzą, że jak dzieciństwo to na pewno wiejskie klimaty.
miasto
Pani Joanna sama dorastała w mieście, więc wie, w czym rzecz. Sprawdźmy jak uzasadnia swój typ

Oczywiście, że najlepiej spędzić dzieciństwo w mieście. Mówi się o czystym wiejskim powietrzu, o przyrodzie, o babcinych obiadach. To wszystko jest prawdą, ale ja także miałam to wszystko, tylko w mieście. A jak dodam, iż był to Gdańsk, to pewnie wszyscy złapią się za głowę? No dobra, nie ma tam tak czystego powietrza, jak poza miastem, lecz są przecież miejsca zielone, gdzie można relaksować się całe dnie. Aktualnie mieszkamy we Wrocławiu i jest tak samo. Znajduje się tu mnóstwo parków i terenów zielonych, a czas spędzony nad Odrą jest niepowtarzalny. Atrakcji jest więcej niż na przedmieściach. Atrakcje dla dzieci w Gdańsku (czytaj w serwisie mng) czy ogólnie Trójmieście, są na każdym kroku. Bez przerwy coś się odbywa, są warsztaty, kursy czy specjalne wydarzenia dla dzieci. Dzieci się przez to rozwijają intelektualnie i emocjonalnie, a kiedy chcemy spokoju to zawsze – nawet w największym mieście – znaleźć można oazę spokoju.

Jeżeli chcesz zdobyć nie mniej absorbujące informacje na przedstawiany wątek, to przenieść się do portalu (https://www.polakwtropikach.pl/o-nas/), który posiada ważne wiadomości w odniesieniu do podnoszonego zagadnienia.Inne artykuły

Wakacje w siodle to jeden z lepszych projektów na zajęcie podczas wakacji

koń
Młodzi ludzie na obecną chwilę poszukują różnorodnych pasji, dzięki którym są w stanie interesująco spędzać wolny czas. Nie można ukryć, że jest to wyjątkowo ważne i znacząco oddziałuje na ich indywidualność. Rozlicznego typu drużyny sportowe, kółka artystyczne lub grupy naukowe to miejsca, w których każdy jest w stanie się odnaleźć i modyfikować własne zdolności. Zwłaszcza w okresie urlopu należy zastanowić się o takiej aktywności dla własnego dziecka i poddawać mu na myśl przeróżne pomysły.


wieś
Innego zdania jest Pani Ania, która nie wyobraża sobie dziecięcych lat w mieście, za to zdecydowanie twierdzi, iż wieś to najwspanialsze lata dzieciństwa

Zdecydowanie, dzieciństwo na wsi to coś cudownego, niepowtarzalnego, coś co pozostaje w pamięci na całe życie. Natura, cisza i kontakt ze zwierzętami to zdecydowanie najbardziej korzystne dla dziecka. Dziecko nie dość, że uczy się pokory wobec przyrody, to jednocześnie może odnaleźć w każdym miejscu jakieś ciekawe zajęcie. Czy to na łące ganianie za motylami i wieczorne ganianie chrabąszczy, czy zabawa w stodole, trocinami albo na sianie, czy ogródek i własna grządka do zadbania. Nie zapominajmy, że najsmaczniejsze obiady to te, które przyrządza babcia, smaki naturalne i niepowtarzalne, jakimi można delektować się w otoczeniu natury i sielskiego relaksu.


A Ty jakiego jesteś zdania? Czy wolisz miasto, w którym na pewno więcej się dzieje, ale niekoniecznie jest cicho i naturalnie, czy może jednak wieś – oazę spokoju, gdzie czas wyznaczany jest przez naturę?
25-06-2023