Telewizja w obecnych czasach - czysta rozrywka?

Od momentu, gdy na świecie pojawił się rewolucyjny wynalazek jakim jest telewizor, ludzkość zwariowała na jej punkcie. Odbiornik telewizyjny stał się przedmiotem pożądania wszystkich mieszkańców naszej planety. Dzisiaj telewizor jest stałym elementem naszego życia. Jest on niezbędnym elementem wyposażenia dowolnego mieszkania. Zajmuje on również centralne miejsce w naszym pokoju gościnnym. Bardzo często decydujemy się na parę odbiorników, tak aby każdy członek rodziny posiadał wolność wyboru. Znamy przecież z autopsji, jak zazwyczaj kończą się starcia o władzę nad pilotem.
Telewizja jest dla większości odskocznią od problemów codzienności. Uwielbiamy po stresującym dniu umościć się wygodnie w fotelu i włączyć ulubiony program. Zmęczeni wieczną gonitwą potrzebujemy lekkiej rozrywki, która uspokoi nasze skołatane nerwy. Legendarne kabarety, kultowe komedie, a czasem coś głębszego, dla równowagi. Ale od dłuższego czasu nad telewizją zebrały się czarne chmury. Ze wszystkich stron słychać umoralniające głosy, które wykrzykują, że jakość programów, pokazywanych w dzisiejszej telewizji, znajduje się na niepokojąco niskim poziomie. Wylewamy pomyje na płytkie i naiwne seriale, niesmaczne dowcipy i przerost formy nad treścią. Dzisiaj program tv jest pełen paradokumentalnych seriali, które ogłupiają ludzi. Czy zatem telewizja zatraciła swoją misję?

program telewizyjny
Tak naprawdę, tak samo telewizja, jak i reszta mediów, po prostu podąża za duchem czasów i wychodzi naprzeciw wymaganiom widzów. Jeśli jakiś serial nie posiada wymaganej oglądalności, to znika z ramówki. Zatem, w zdecydowany sposób to społeczeństwo staje się odpowiedzialne za to, co oglądamy w naszej telewizji. Nie zapominajmy również, że preferencje są różne.

Jeżeli szukasz innych danych na prezentowany temat, to także rzuć okiem na organizacja przyjęcia urodzinowego analogiczne materiały, które podnoszą tę problematykę.

Dla wielbicieli kultury na wysokim poziomie są tematyczne kanały, do których już cała Polska mają dostęp. Sprawdź rozkład tv na .


Inne artykuły

Zajęcia teatralne dla dzieci Warszawa, grupy plastyczne czy inne zajęcia artystyczne – czyli powinno się żyć nie tylko w świecie wirtualnym

teatr
O kluczowej roli internetu pisze się dziś wiele, podkreślając zarówno jego wady, jak i zalety. Świat wirtualny bardzo dominuje w różnorakich sferach naszego życia. Nie zmienia to jednakże faktu, że nie ma możliwości, by zastąpił każdą z nich. Pesymiści uważają, że nowoczesna kultura marnieje i kręci się jedynie wokół wirtualnego świata, który przenika różne sfery naszej codzienności. Jest to chyba jednak nader wygórowane nastawienie, ponieważ to właśnie internet gwarantuje nam nieograniczony dostęp do zdobyczy kulturowych.
Taka wielorakość jest nam bardzo potrzebna. Każdy z nas przecież ma niekiedy chętkę na głupi gag, który rozładuje stresującą sytuację. W naszej codzienności za dużo jest powagi. Dzięki nowym rozwiązaniom telewizji publicznej posiadamy dzisiaj prawo wyboru, z czego chcemy się pośmiać, a nad czym powzdychać.
01-04-2024