Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Najlepsze zabawki dla dzieci

Dzieciństwo to jedyny taki okres w życiu człowieka. Kiedy byliśmy mali, nie docenialiśmy tego nadzwyczajnego czasu, gdy byliśmy w stanie sypiać do woli ( a i tak zrywaliśmy się o świcie!), skakać beztrosko po podwórzu i nie martwić się o następny dzień. Te cudowne czasy w oka mgnieniu uciekają. Czasami jednak rodzice zapominają, jak wyjątkowy jest to etap w życiu dziecka. Każda pociecha właśnie w dzieciństwie poznaje świat. Toteż niezmiernie ważną funkcję w wychowaniu ma zabawa. To doskonała droga, by zaszczepić dziecku reguły w łatwy sposób.


Jeśli mamy jeszcze jakiekolwiek opory, przyjrzyjmy się naszym pociechom. Dziewczynka, która bawi się lalą, bardzo często odgrywa sytuacje zaobserwowane u dorosłych. Wszystkie córki zazwyczaj bawią się w mamusie. Wożą swoje laleczki w wózkach, zmieniają im pieluchy, karmią i utulają do snu. W taki sposób przygotowują się do roli mamy.

Bez strachu - zobacz link (http://www.angelka.pl/o-mnie/), który kieruje do zbliżonej strony. Przeczytasz na niej zwracające uwagę wpisy w kontekście do rozpatrywanego tu zagadnienia.

Ale to nie odosobniona sytuacja. Również dorośli potrafią kształtować konkretne postawy u własnych pociech. Zabawka smoby kuchnia pozwala dziewczynce wejść w rolę pani domu. Jesteśmy w stanie przyłączyć się do zabawy i przygotowywać z pociechą potrawę, ucząc je, by późniejsprzątnęło talerze (zabawka posiada również zlew). Przyszłe kuchareczki zapoznają się ze sprzętem kuchennym oraz wypracowują w sobie nawyk robienia własnych posiłków.

O tym, że dzieci zdobywają doświadczenie poprzez zabawę, możemy przekonać się, patrząc na dziewczynki, które bawią się laleczkami barbie. Większość z nich odgrywa jakiś wzorzec- może to być mama, ciocia albo prezenterka z telewizji. Dziewczynki często odgrywają coś na kształt filmu. Ale nie tylko płeć piękna łączy miłe z pożytecznym. Chłopcy od małego sięgają po samochody, traktory, koparki, czy wozy strażackie. Budują w ten sposób własną tożsamość. Zabawki smoby również pomagają małemu mężczyźnie. Skrzynka z narzędziami to dobry pomysł dla majsterkowicza. Zabawki smoby rozwijają też inne hobby dzieci. Można darować maluchom zestaw lekarza, czy mały supermarket. Takie zabawy pobudzają wyobraźnię oraz uczą pracy w grupie.
24-11-2020