Karmienie piersią – powrót do natury!

Od jakiegoś czasu zapanowała moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie zauważalny jest także wśród młodych rodziców. Młode mamusie coraz częściej decydują się karmić piersią swe maleństwo co niezmiernie cieszy lekarzy pediatrów i położne, gdyż korzyści z karmienia naturalnego dziecka są niezmierne!
butelki
Karmienie dziecka naturalne nie tylko dobrze przysłuży się dziecku, ale także kobiecie może pomóc w krótszym czasie powrócić do dobrej formy. Mleko naturalne ma skład idealny dla maluszka. Żadne sztuczne mleko mu nie dorównuje! Mleko mamy ma także zawsze idealną temperaturę, jest sterylne, gotowe do podania.

Zobacz, co znajduje się w najświeższym tekście (https://sport-dog.pl/) - to także odnosi się do takiej samej problematyki, więc zapewne też Cię zaciekawi!

Poza wszystkim karmienie naturalne jest o wiele wygodniejsze i dużo tańsze od karmienia sztucznego.


Inne artykuły

W jaki sposób wykonać fajne fotografie dziecka w domu i na co trzeba zwracać szczególną uwagę?

klocki
Gdy w życiu młodych ludzi pojawi się potomstwo, w takiej sytuacji każde z nich staje się wielkim zwolennikiem fotograficznego aparatu i towarzyszy on im przy każdej okazji. Fotografują oni grymasy, uśmiechy i wszystkie ważne momenty w życiu dziecka.


Żeby wykonać pamiętne fotografie naszego dziecka wystarczyłoby wykorzystać prawidłowo światło oraz odpowiednio zaplanować sesję.


Kiedy kobieta zostaje mamą po raz pierwszy, pomocne może stać się wsparcie położnej, pielęgniarki bądź innej doświadczonej kobiety. W domu karmiącej kobiecie pomocą służyć mogą własna mama czy na przykład doświadczona ciocia lub starsza siostra. Oprócz rad dotyczących techniki karmienia mogą one polecić młodej karmiącej mamusi jakie akcesoria dla mamy mogą jej się przydać.

Na rynku można dostać bardzo dużo akcesoriów dla mamy karmiącej naturalnie, są to np. odciągacze pokarmu (ręczne i elektroniczne), wkładki laktacyjne (jednorazowe i wielokrotnego użytku), które to przedmioty znacznie ułatwiają karmienie piersią - sprawdź wkładki laktacyjne premium.

dziecko
Kupić również możemy pojemniki do przechowywania pokarmu, woreczki na mleko, odzież do karmienia - specjalne koszule, biustonosze do karmienia naturalnego – bawełniane, ”oddychające”, z odpinanymi miseczkami (takie które będą dobrze trzymały „zapracowane” piersi), poduszeczkę do karmienia, osłonki silikonowe na piersi, maść na brodawki (można ją zastąpić np.: olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub też po prostu mlekiem mamy), a nawet komfortowy fotel do karmienia – jak by nie było czeka mamę wiele miłych godzin karmienia! Porównaj torebki na mleko.

I na koniec sprawdzona „babcina” rada – MROŻONA KAPUSTA – jest ona wprost niezastąpiona przy nawale mlecznym czy nawet stanie zapalnym piersi. Oto przepis: zamrażamy liścia kapusty czystego i z wykrojoną zgrubiałą łodygą. Później nakłuwamy go w paru miejscach widelcem i mamy gotowy okład na obolałe piersi.
01-08-2023