Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Pomysł na fajny wieczór z dziećmi w różnym wieku

Masz dzieci? Planujesz ciekawie i pożytecznie spędzić popołudnie ze swoimi pociechami? Zapomnij o tv i komputerze. Nic tak nie stymuluje rozwoju młodzieńca, jak książki i gry planszowe, każdy pedagog ci to powie. W poniższym artykule doradzę, jakie gry kupić, abyś i ty także spędził miło czas, drogi rodzicu.
Gra planszowa - Qwirkle
Qwirkle wydaje się banalną grą, ale wymusza sporo myślenia. Świetnie nadaje się nawet dla najmłodszych potomków, bo reguły są szybkie do załapania. Mamy do dyspozycji ponad setka kolorowych kawałków plastiku z symbolami i należy zbudować z nich kolumny w wielu wzorcach barwa-znaczek.
Gra planszowa - Carcassonne
Gra ta uczy kolorów i percepcji kształtów, i też rozwija myślenie taktyczne, gdyż gracze próbują sobie wzajemnie pokrzyżować plany.

Dla trochę starszych pociech rekomenduję słynną grę Carcassonne. W odróżnieniu od większości gier, nie ma ona w pakiecie planszy, a tylko karty, układające się na mapę obszaru, które trzeba wykładać wprost na stół. Kluczem do zwycięstwa jest jak najmądrzejsza polityka rozplanowania zabudowań zdobytych obszarów. Wszystko jest stylizowane na średniowieczne francuskie miasto. Tytuł ten pozwoli miło spędzić czas maksymalnie sześciu uczestnikom i wspaniale usprawni myślenie strategicznie, a także wiedzę o tamtym okresie. Olbrzymim plusem Carcassonne jest liczba dodatków do niej.
Gra planszowa - Cosmic Encounter
W sklepach możesz kupić wielką liczbę rozszerzeń, takich jak „The River”, „Katapulta” i „Grody mosty i bazary”

Z kolei dla miłośników futurystycznych gier znakomitą zabawą na wieczór będzie rozgrywka w Cosmic Encounter. Gra powstała trzydzieści pięć lat temu i mimo tego niezmiennie jest atrakcyjnym wyborem. W tej grze każdy z rywali wybiera sobie gatunek kosmity, starając się zdobyć władzę nad galaktyką. Ta gra to świetna pozycja dla starszych dzieci, budująca działania międzyludzkie, takie jak budowanie umów i sojuszy i osiąganie wspólnego dobra. Oczywiście Cosmic Encounter rewelacyjnie wspiera intelekt, bo nieraz konieczne jest wpuszczenie rywala w maliny. Standardowa edycja pozwala na grę od trzech do sześciu osobom.

Inne artykuły

Kamera na kask jako idealne rozwiązanie dla sportowców

ciepło
Kamery sportowe to hit ostatnich lat nie tylko pośród sportowców. Coraz to więcej osób pragnie w ten sposób uwieczniać własne podróże, wakacje, a także ważne dla nich wydarzenia.


Dla nastoletnich latorośli rekomenduję Czarne historie, grę, która dla młodszych okazuje się odrobinę za poważna. Streszczając mniej więcej zasady: zestaw zawiera karty z budzącymi lęk historiami, a grający mają za zadanie odgadnąć ich korzenie korzystając z podpowiedzi Mistrza Tajemnic. Ta zajmująca gra fantastycznie pobudza inteligencję.
04-01-2021