Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Meble na wagę pozytywnego rozwoju dziecka, czyli jak ważne jest odpowiednie dobranie krzeseł w przedszkolach

Przedszkole ma obowiązek zapewnić kilkuletnim dzieciom właściwe warunki do rozwoju. To tu małe dzieci rozpoczynają swoje przygody ze sztuką, aktywnością fizyczną, nawiązują pierwsze kontakty. W pomieszczeniach przedszkolnych znaczącą rolę odgrywają meble przedszkolne.

Pokój dziecięcy
Jest to taki etap dorastania w którym nie liczy się wyłącznie pełna atrakcji zabawa, w której stoliki i krzesła dla dzieci wykorzystywane są wyłącznie dla układanek, gier planszowych. Ważna jest przestrzeń edukacyjna, a taki właśnie użytek powinny również spełniać mebelki obfite w półki dla dzieci (źródło informacji). To w przedszkolu młodzi mają swoje regały na książeczki. Taki nawyk przyswajają już wchodząc do budynku, gdy zmieniają obuwie w szatniach. Wcześniej nie miały możliwości nauczenia się tego rodzaju odpowiedzialności za chowanie własnych ubrań, będąc pod parasolem ochronnym rodziców.

Szatnie przedszkolne wymagają od dzieci wyuczenia istotnego nawyku. Poza chowaniem rzeczy do szafek, dzieciaki uczą się zasad, które na późniejszym etapie dorastania będą pamiętać - „do hali wchodzimy tylko po przebraniu, w specjalnym obuwiu”. Stoliki i krzesła dla dzieci (więcej na stronie) to też miejsca pierwszych integracji małych. To tu młodzi rozpoczynają przygodę z wstępną edukacją.

Nie jest to oczywiście angażowanie z czytaniem bez przerwy na poziomie szkoły, (choć już na tym etapie zdarzają się narastać różnice programowe między dziećmi) jakkolwiek już „zerówkowicze” spędzają na intelektualnych zajęciach dużo więcej czasu niż maluchy i starszaki. Warto wiedzieć, iż ten etap wzrostu dziecka wciąż oznacza zwiększoną percepcję świata zewnętrznego. Młodzi raczkują z pierwszą, pozarodzinną wspólnotą nie myśląc czy szatnie przedszkolne (zobacz tutaj) i meble są poprawnie zaprojektowane dla ich potrzeb.

Pokój dla dziecka
Nastawione na myślenie i zabawę dzieciaki nie mają głowy na myślenie o tym jaki komfort mają w przedszkolu. Te sprawy leżą w gestii zarządców przeszkól, którzy powinni zapewnić młodym jak najlepsze meble i warunki, które pomogą w pomyślniejszym kształtowaniu postaw młodych dzieci. Jeśli chce się zapewnić naszym dzieciom warunki, które przyczynią się do lepszego rozwoju osobistego, warto zacząć już od przedszkola, by na buziach młodych panował szeroki i autentyczny uśmiech, a bólu było jak najmniej.


Inne artykuły

Bezpieczne akcesoria dla niemowląt.

koszulki z nadrukiem
Większość z nas ma w pamięci okres, kiedy w sklepach nie można było kupić zabawek. Raz na jakiś czas widziało się drewniane klocki, czasem dość byle jaka lalka, lecz widok regałów pełnych pięknych zabawek był niewyobrażalny. Do zabaw dzieci zwykle wykorzystywały przedmioty dostępne w domu. Jak niesamowitą radość dawało zmontowanie zestawu perkusyjnego z garnków i zagranie fantastycznego recitalu.
07-06-2019