Cechy

Jakie kamery ekstremalne wybrać?

Najpewniej zawsze przed zakupem każdej kamery zrobić początkową selekcje kluczowych cech, jakie interesują klienta, aby wiedzieć, czego dokładnie się szuka i nie tracić za dużo wiele czasu na jałowe przeglądanie wszelkich półek czy ofert marketów. Czy najlepiej wybrać tani, lecz nie do końca sprawny sprzęt do nagrywania filmów czy też znany model GoPro Black?
kamienie szlachetne

Które minerały kupować?

Kamienie szlachetne i półszlachetne są znane i doceniane w obrębie całego świata od wielu stuleci. W początkowym stadium ich wartość upatrywano wyłącznie w urodzie, czyli krystalicznym kształcie i blasku. Te aspekty również zadecydowały o tym, że z kamieni szlachetnych zaczęto wyrabiać ozdoby. Minerały te jednak to nie tylko piękno i blask, ale też szereg praktycznych cech.
kamienie szlachetne

Akcesoria z minerałów szlachetnych

Kamienie szlachetne i półszlachetne są znane i cenione w obrębie całego świata od wielu stuleci. Z początku ich wartość widziano jedynie w kwestiach estetycznych, czyli kształcie kryształów i blasku. Te cechy też miały wpływ na to, że z kamieni szlachetnych zaczęto tworzyć ozdoby. Kamienie te jednak to nie tylko uroda i blask, ale też sporo przydatnych właściwości.

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o szafirze

Kamienie szlachetne stosowane w zdobnictwie to rzadko spotykane, twarde i niespotykanie czyste odmiany wybranych minerałów. Oszlifowane i oprawione w drogocenne kruszce, stanowiły od wieków niezrównaną ozdobę i oznakę splendoru. Są one niezastąpionym elementem insygniów władzy królewskiej, biżuterii i kosztowności, lecz mają zastosowania także w przemyśle i urządzeniach technicznych. Przypisywano im też dawniej właściwości lecznicze i czarodziejskie, realizowały funkcję symboliczną w tekstach religijnych.