Urządzanie studniówki

Urządzanie studniówek ma w Polsce bardzo długą tradycję. Jak sama nazwa podpowiada, studniówka to impreza odbywająca się na sto dni przed maturą, a więc w trzeciej klasie szkoły średniej. Poza trzecioklasistami zazwyczaj na studniówce bawią się nauczyciele oraz osoby z innych klas i szkół posiadające zaproszenie. Bale takie organizowane są w różnych lokalach, zazwyczaj tam, gdzie dostępna jest duża sala.

Bal maturalny
Zgodnie z tradycją bowiem studniówka zaczyna się polonezem, w którym biorą udział wszyscy uczniowie. Najbardziej ekskluzywne, a co z tym związane kosztowne imprezy urządzane są w ekskluzywnych pałacach. Na imprezie gra opłacony zespół muzyczny lub DJ, czasami jest to tylko muzyka puszczana z taśm. Znaczące są również rozmaite akcesoria, takie jak stroje i dodatki jak na przykład buttony (sprawdź: buttony na przypinane do ubrania.

Stroje na studniówkę W czasie przygotowań do balu studniówkowego z pewnością dużą wagę przywiązuje się do kupna właściwego ubioru. Jeśli chodzi o chłopców wskazany jest garnitur wrocław garnitury z krawatem lub muszką, w ciemnych odcieniach, raczej bez kamizelki. W kwestii płci żeńskiej wybór jest bardziej skomplikowany. W wyborze damskich strojów na studniówkę panuje spora dowolność, w wyniku czego różnorodność strojów jest ogromna, zarówno jeżeli chodzi o fason, jak i o długość. Różnorodne są także kolory sukienek, choć bardzo często występuje czerń. Jeżeli chodzi o buty to dominują te na wysokim obcasie. Do ubiorów dopasowuje się rozmaite fryzury, zazwyczaj są to koki i upięcia.

Inne artykuły

Oryginalne zabawki dla pociech, to znaczy pomysły, z jakich da się skorzystać, kiedy zbliżają się urodziny.

dziecko - portret
Wytwórców zabawek na rynku w teraźniejszych czasach jest niezmiernie dużo, tak jak i samych produktów, które oferują. Można zatem mieć wielkie wątpliwości co do doboru odpowiedniego prezentu.


Przebieg balu Na większości balów studniówkowych razem z uczniami przebywają również pracownicy szkoły. Wyznacza się czasami również osoby odpowiedzialne za pilnowanie przebiegu całej imprezy. W cenie studniówki jest w każdym przypadku catering, między innymi co najmniej jeden ciepły posiłek w czasie trwania imprezy. Często klasy mają oddzielne stoły na sali. Powszechne jest również wykorzystywanie różnego rodzaju oznaczeń przynależności do określonej klasy lub też ogólnie wstępu na imprezę. W tym celu stosuje się różnorodne przypinki z napisami (więcej: oferta przypinek), a także różnobarwne wstążki. Wybór jest niezwykle szeroki, a decydują o nim zazwyczaj organizatorzy imprezy. Całość najczęściej jest także rejestrowana na wideo.
02-06-2023