Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Kolorowanki dla najmłodszych

Lato w naszym kraju bywa dżdżyste, zima ciągnie się miesiącami, powinniśmy więc mieć pomysły na zabawy dla dzieciaków na te chwile. Dobrze też, żeby te rozrywki nie ograniczały się do oglądania telewizji. Włóżmy trochę wysiłku w to, żeby zabawy były wciągające i rozwijające. Wcale nie wymaga to ogromnego trudu, bo te wytyczne spełniają na przykład kolorowanki.


dzieci
Można je znaleźć w każdym sklepie papierniczym czy księgarni. Czasami poza obrazkami do kolorowania zawierają także różne opowiastki, które można czytać maluchowi, albo łamigłówki do wspólnego rozwiązywania.

Gry dla maluchów nie są drogie, zatem możemy kupić ich kilkanaście i trzymać gdzieś w mieszkaniu na wszelki wypadek. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nawet gdy w ciągu dnia potrzebujemy chwili spokoju, to doskonały sposób, żeby zająć malucha czymś ciekawym. Zwróćmy uwagę na to, żeby znaleźć też odpowiednie kredki - te nie zawierające żadnych niebezpiecznych barwników.


Malowanki dla dzieci to zabawa rekomendowana przez wszystkich psychologów rozwojowych. Ćwiczy koordynację, wykształca dokładność, uczy kolorów. Dla maluchów obeznanych z trzymaniem kredek dużo łatwiejsza jest nauka pisania liter. To niezmiernie ważne, Aby zapewniać dzieciom takie rozrywki w epoce telewizji i komputerów. Możemy zauważyć w szkołach, że o wiele więcej jest u maluchów problemów z pisaniem, rysowaniem i podobnymi ćwiczeniami manualnymi. Dzieci umieją korzystać z komputera, ale nie umieją się czytelnie podpisać, albo mylą litery.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć, co inny serwis udostępnił (http://poradniaalergologicznalegnica.pl/kontakt/) na ten wątek. To z pewnością także Cię zaciekawi.

Dysgrafia i dysleksja to już praktycznie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| ich uniknąć. Wystarczy tylko poświęcić pół godziny w ciągu dnia na czytanie czy malowanie wspólnie z dzieckiem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zróbmy coś dla ich rozwoju. Na pewno w ten sposób przyczynimy się do rozwinięcia jego umiejętności.
Dziennikarz: G.S.
17-04-2019