Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Strój na Komunię Świętą

Ubrania na pierwszą komunię
Naszą nację tworzą przede wszystkim tradycjonalistyczni katolicy, co od pokoleń nie zapominają o narodowych obrządkach i odpowiednim wychowaniu dzieci w szacunku do katolickiej religii i szanowaniu jej wymagań. Dlatego, mimo że pojawia się coraz więcej osób, co nie przepadają za kościołem, jego przykazaniami oraz dość częstą hipokryzją kapłanów, pilnują, by niemowlęta były we właściwym momencie ochrzczone, w wieku ośmiu lat poddał się pierwszej komunii świętej, a przed zakończeniem osiemnastu lat podeszły do bierzmowania.

Szczególnie Pierwsza komunia święta jest obrządkiem, który oznacza dużo w życiu młodej osoby i trwale związuje go z wiarą katolicką. Jest to wydarzenie, jakie, jak inne wydarzenia głęboko utrwalone w naszym narodzie, chociażby stare, dobre, huczne polskie wesele (profesjonalne wideofilmowanie kraków) i wejście w związek młodych ludzi, stanowi szczególny dzień nie tylko dla samego młodego osobnika, ale też jego najbliższych. Dziecko pierwszy raz w życiu podchodzi do spowiedzi i następuje pierwsza komunia – po raz pierwszy przyjmuje Eucharystię, po czym wymaga się od niego dopełniania tych rytuałów regularnie i pozostali tradycyjni ludzie bardzo radośnie ustosunkowują się do faktu, że chłopiec bądź dziewczynka przyłącza się do ich silnej społeczności.

stół
Nic dziwnego, że na kanwie rytuału i jego ważności, jakie przywiązują do niego katolicy, wyrósł prężnie operujący rynek. Licznym dzieciom w dniu pierwszej komunii towarzyszą najbliżsi z rodziny, którzy nie tylko cieszą się z jego obrządku, ale też wręczają mu prezenty: drobne sumy, elektronikę, liczni kupują młodzieńcom quady, kosztowne telefony. Poważne żniwa na tym wydarzeniu zgarniają również instytucje, które produkują stroje komunijne, niewielkie dewocjonalia: różańce, krzyżyki, książeczki z modlitwami, dla małych dziewcząt wianki komunijne. Da się wymieniać dużo dalej i zastanawiać się, czy tego pokroju sakrament jest nadal głównie sakramentem czy raczej powodem do ucztowania i pokazania się wśród innych bogactwem podarunków, uczty i siłą więzów krwi. Tak czy siak związek z religią powoduje, że jeszcze wiele lat ludzie wciąż będą bawić się w ten wyjątkowy dzień w życiu swoich podopiecznych.


Inne artykuły

Stroje komunijne

Komunia dziecka to moment niezwykle przełomowy w życiu, do jakiego trzeba się przedtem jak najlepiej przygotować. W nowym tysiącleciu trzeba zadbać o każdy aspekt tego jedynego w swoim rodzaju święta.Wybranie odpowiedniej alby komunijnej nie bywa zazwyczaj kwestią łatwą. Wiele firm oferujących alby komunijne da się odnaleźć w Internecie. Czy gustowniej wybrać albę, a może raczej śnieżnobiałą sukienkę dla dziewczynki?
15-04-2019