Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Jak wybrać bezpieczne prezenty!zabawki dla dzieci?

Nadchodzi taki czas, kiedy w planowanie lub nie stajemy się rodzicami. W takim momencie jedną z pierwszych rzeczy, o którą zaczynamy się troszczyć, jest wyprawka dla niemowlaka. Podobnie z wybraniem zabawki dla dzieci, aby mieć pewność, że nasz maleńki cud jest bezpieczny.

Z pomocą mogą przyjść, oczywiście, rodzice, którzy zainwestują w wyprawkę dla niemowlaka i powiedzą, co trzeba najpierw załatwić, jak urządzić pokój, jak urodzić i jak radzić sobie z niemowlakiem. Problem jednak tkwi w tym, że najprawdopodobniej, z uwagi na swój na wiek, nie do końca odnajdują się w dzisiejszej rzeczywistości i mogą dać wmówić sobie coś, co będzie miało na rozwoju naszego dziecka.

Inne artykuły

Co powinniśmy kupić dla niemowlaka

Kąpiel małego dziecka
Kiedy dowiadujemy się, że niebawem urodzi się nasz potomek dobrze wiemy, że musimy kupić dla niego sporo koniecznych rzeczy. Taka wyprawka dla noworodka to dość droga sprawa. Poza tym nie zawsze przyszła mama może zrobić te zakupy. Panowie również nie zawsze znajdują czas, a nawet, jeżeli by go znaleźli, to ciężko byłoby im znaleźć to, czego potrzeba, nawet z listą zakupów.


zabawki
Czas więc zakasać rękawy i poznać informacje dotyczące tego, co i jak powinno jeść nasze dziecko, ale i kupować mu zabawki. Paradoksalnie zabawka dla dziecka, to istotny temat, który powinniśmy dokładnie zgłębić, przed i w trakcie wybierania zabawek.

Po pierwsze warto poczytać w internecie lub zdobyć biuletyny w których przeczytamy, jakie zabawki są odpowiednie dla grupy wiekowej naszego bobasa, mówiąc tu o małych berbeciach, wybór nie jest zbyt wielki. Po ustaleniu grupy i podstawowych standardów bezpieczeństwa związanych z wyprawką dla niemowlaka, jak miękkie zabawki o niemożliwych do zmiażdżenia, niepołykalnych fragmentach, jak , ważne też, by zapoznać się z tymi mniej standardowymi.

Pomocne jest nam nie tylko prawo państwowe, które zakazuje na terenie Polski sprzedawać upominki dla dzieci czy kołyski dla niemowląt, które nie wypełniają standardów bezpieczeństwa, ale bardzo potrzebna jest też na tej płaszczyźnie Unia Europejska.

meble   zabawki
Uczynienie zbieżnym prawa pozwala usunąć z rynku zabawki dla dzieci, które niosą ze sobą bezpośrednie zagrożenie dla naszych pociech. Istotne jest zatem, czy wybrana wyprawka dla niemowlaka, w skład której wchodzą m.in. zabawki, spełnia wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa i jakości. Można sprawdzić to przypatrując się dokładnie opakowaniu lub pudełkom wszystkich produktów przeznaczonych dla najmłodszych. Zwykle oznaczenia, których szukamy, są łatwo widoczne i sugestywne, posiadają certyfikat ujednoliconego prawa europejskiego i opis grupy wiekowej dzieci, dla której są wyprodukowane.
05-02-2020