Czym jest music stock?

Jednym z mnóstwa zmartwień producentów rozmaitych utworów filmowych lub komputerowych jest dobór odpowiedniej muzyki. Jak wszyscy wiemy, żadna gra ani klip filmowy nie obejdą się bez audio w tle. Muzyka do reklamy i gry to fundamentalna rzecz. Jakie istnieją metody pozyskania utworów do projektów?

Jednym ze sposobów rozwiązania sprawy jest opłacenie dobrych muzyków. Kapel skłonnych do zaśpiewania utworów na pewno znajdzie się mnóstwo. Barierą jest jak zawsze budżet. Jeżeli w projekcie dano mało środków na takie zlecenie, można wynająć mało znanego wykonawcę. Tylko w takiej sytuacji może się okazać, że dzieła nie będą wysokiej jakości. Znani artyści za swoje usługi zaś ciągną wielkie pieniądze.
muzyka w royaltyfreeheaven
Lekiem na te trudności może okazać się music stock. Jest to specjalny portal WWW, na którym muzycy zamieszczają swoje utwory – możesz zapłacić jednorazowo pewną sumę pieniędzy, by użyć coś do swoich projektów. Nie opłacasz tym samym monopolowych praw do utworu, tylko pozwolenie do użycia w swoich celach. Takie rozwiązanie jest łatwiejsze i o niebo tańsze od normalnych umów z zespołami muzycznymi.

Inne artykuły

Muzyczne rozkosze - dolnośląskie zespoły

oprawa muzyczna
Otoczenie stolicy Dolnego Śląska jest wielce atrakcyjne architektonicznie. Samo miasto Wrocław jest fascynującym miejscem obfitującym w przepiękne kamienice, również zaułki pamiętające średniowiecze i świadczące o bogactwie przeszłych jak i obecnych społeczności wrocławskich. Identycznie jest z tym kawałkiem świta, województwem owianym tajemnicą ale też bardzo urokliwym.


Portale typu music stock zazwyczaj posiadają przejrzysty interfejs dla zalogowanych. W takich miejscach zgromadzone są setki dzieł, na szczęście na witrynach są funkcjonalne wyszukiwarki. Używając zaawansowanych algorytmów można natychmiast znaleźć interesujący nas utwór. Dodatkowo zwykle są także transparentne podziały na działy – np.muzyka do gier i reklam w royaltyfreeheaven, filmów itd..

Interesuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło lekcje tańca dla dzieci online a odkryjesz tam ciekawe informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.


Na koniec jeszcze sprawa do osób, które grają w zespole. Wydaje się, że dobrym pomysłem na promocję i wpływy może być sprzedanie kawałków na stronę muzyka do filmów. To oczywiste, iż wszyscy muzycy śnią o koncertach dla wielotysięcznej publiczności i platynowych płytach, ale od czegoś należy rozpocząć. Rozsądnie jest zdecydować na taki układ, by zdobyć pieniądze na np. nowy sprzęt do nagrywania.
06-03-2024