Czym jest music stock?

Jednym z mnóstwa zmartwień producentów rozmaitych utworów filmowych lub komputerowych jest dobór odpowiedniej muzyki. Jak wszyscy wiemy, żadna gra ani klip filmowy nie obejdą się bez audio w tle. Muzyka do reklamy i gry to fundamentalna rzecz. Jakie istnieją metody pozyskania utworów do projektów?

Jednym ze sposobów rozwiązania sprawy jest opłacenie dobrych muzyków. Kapel skłonnych do zaśpiewania utworów na pewno znajdzie się mnóstwo. Barierą jest jak zawsze budżet. Jeżeli w projekcie dano mało środków na takie zlecenie, można wynająć mało znanego wykonawcę. Tylko w takiej sytuacji może się okazać, że dzieła nie będą wysokiej jakości. Znani artyści za swoje usługi zaś ciągną wielkie pieniądze.
muzyka w royaltyfreeheaven
Lekiem na te trudności może okazać się music stock. Jest to specjalny portal WWW, na którym muzycy zamieszczają swoje utwory – możesz zapłacić jednorazowo pewną sumę pieniędzy, by użyć coś do swoich projektów. Nie opłacasz tym samym monopolowych praw do utworu, tylko pozwolenie do użycia w swoich celach. Takie rozwiązanie jest łatwiejsze i o niebo tańsze od normalnych umów z zespołami muzycznymi.

Inne artykuły

Homeopatia coraz bardziej popularna w dużych metropoliach.

polecany warszawski gabinet lekarza
Medycyna homeopatyczna.

Obecnie coraz większa liczba pacjentów stosuje medykamenty homeopatyczne. Odznaczają się one rosnącym zainteresowaniem, niż inne artykuły farmaceutyczne, ponieważ ich źródło jest naturalne.


Portale typu music stock zazwyczaj posiadają przejrzysty interfejs dla zalogowanych. W takich miejscach zgromadzone są setki dzieł, na szczęście na witrynach są funkcjonalne wyszukiwarki. Używając zaawansowanych algorytmów można natychmiast znaleźć interesujący nas utwór. Dodatkowo zwykle są także transparentne podziały na działy – np.muzyka do gier i reklam w royaltyfreeheaven, filmów itd..

Na koniec jeszcze sprawa do osób, które grają w zespole. Wydaje się, że dobrym pomysłem na promocję i wpływy może być sprzedanie kawałków na stronę muzyka do filmów. To oczywiste, iż wszyscy muzycy śnią o koncertach dla wielotysięcznej publiczności i platynowych płytach, ale od czegoś należy rozpocząć. Rozsądnie jest zdecydować na taki układ, by zdobyć pieniądze na np. nowy sprzęt do nagrywania.
05-04-2023