Akcesoria z minerałów szlachetnych

Minerały są znane i lubiane na całym świecie od wielu stuleci. Z początku ich wartość widziano tylko w urodzie, a więc kształcie kryształów i połysku. Te aspekty również zadecydowały o tym, że z kamieni tego rodzaju zaczęto produkować ozdoby. Minerały te jednak to nie tylko uroda i blask, ale także wiele praktycznych właściwości.
O korzystnym działaniu kamieni na zdrowie człowieka opowiada duża liczba historii, gdzie każdemu kamieniowi przypisane jest inny rezultat. Cenne kamienie odznaczają się różną twardością. Te o twardości największej są ogromnie potrzebne w przemyśle. Najtwardszy kamień znaleziony na Ziemi czyli szmaragdy stosowany jest do wytwarzania tego rodzaju elementów jak ostrza pił i wiertła do twardych tworzyw. Natomiast minerał o najniższym poziomie twardości czyli talk stosuje się w środkach chemicznych i środkach kosmetycznych.

Ozdoby
wspaniała drogocenna korona
Z minerałów przede wszystkim produkowane są różnego typu ozdoby. Dobre są do tego zarówno minerały najcenniejsze takie jak diament, a także kamienie półszlachetne jak cytryn. Ten ostatni zresztą w wyrobach ozdobnych wygląda niezwykle okazale ze względu na atrakcyjną formę kryształów i ich żółto-złoty odcień. Oferowanych jest bardzo dużo typów biżuterii z kamieni. Charakterystyczne jest to, że minerały zwykle są oprawiane w srebro, rzadko w złoto. Tak więc oferowana jest biżuteria srebrna z minerałami w formie pierścionków, kolii, kolczyków i innych. Poza tym można dostać elementy mniej eleganckie, a przy tym tańsze, w formie na przykład naszyjnika z jednym kamieniem na rzemyku. Elementy takie są najczęściej wybierane przez dzieci - więcej bonusów.


Inne artykuły

Które minerały kupować?

kamienie szlachetne
Kamienie szlachetne i półszlachetne są znane i doceniane w obrębie całego świata od wielu stuleci. W początkowym stadium ich wartość upatrywano wyłącznie w urodzie, czyli krystalicznym kształcie i blasku. Te aspekty również zadecydowały o tym, że z kamieni szlachetnych zaczęto wyrabiać ozdoby. Minerały te jednak to nie tylko piękno i blask, ale też szereg praktycznych cech.

Pozostałe produkty
Minerały takie jak na przykład agat idealnie nadają się do przerabiania na różnego rodzaju elementy codziennego użytku. W wielu miejscach można znaleźć agatowe przyciski do papieru w najróżniejszych kształtach, świeczniki czy figurki. Ponadto wspaniałym pomysłem na prezent może być szachownica z agatu w zestawie z kompletem figur także wyprodukowanych z agatu. Niektóre minerały takie jak większość kwarców są podatne na zmienny formy, pozostałez kolei jak między innymi malachit czy cyrkon bardziej nadają się do produkcji prostej biżuterii.
18-08-2017