Jak w interesujący sposób zająć dziecku jego niezajęty czas, a przy okazji czegoś je nauczyć?

dzieci niezwykle lubią malować. Czy są to specjalne książeczki do kolorowania zakupione w księgarni, czy też aplikacje odnalezione w serwisach w internecie. Do tych książeczek konieczne są np. mazaki oraz farbki.


Malowanki dla najmłodszych potrzebują specjalistycznych papierowych arkuszy z konturami bohaterów lub scenerii i akcesoriów do malowania.

Jeśli ten wątek okazuje się dla Ciebie atrakcyjny, to poczytaj tu (https://www.sweet-home.pl/677,cukiernia-lomianki.html) więcej informacji na podobne problemy, które będą dla Ciebie bardzo pasjonujące.

Ale nie zawsze, gdyż są też wirtualne książeczki do kolorowania, do których nie potrzeba żadnych przyborów. To akurat one czynią, że nasze dziecko lepiej się może uczyć oraz łatwiej i szybciej przyswaja materiał szkolny. Tego typu książeczki do kolorowania mogą być świetnymi ćwiczeniami zdolności manualnych. Dziecko zazwyczaj nie od razu jest zdolne trzymać się wyznaczonych konturów oraz równo kolorować cały wyznaczony widok. Z każdym obrazkiem zdobywa jednak jeszcze więcej wprawy oraz coraz lepiej może kontrolować ruch ręki. A stąd już niedaleko do lekcji pisania. Wymóg dłuższego skupienia się na realizowanej aktywności pozwala dziecku rozwijać zdolności intelektualne.


Inne artykuły

Internet – nowe możliwości, ale i zagrożenie. Co powinniśmy pochwalić, a przed czym trzeba ostrzec?

Internet
O sieci internetowej, rozwoju nowych technologii czy zupełnie nowych mediach często mawia się w sposób ambiwalentny. Są osoby, które nie mogą istnieć bez tych mediów, przeważnie to osobą młodsze, ale nie tylko, po innej zaś stronie są ludzie, dla jakich ta forma spędzania czasu jest obca. Jak bez trudu odgadnąć wśród tych osób są osoby bardziej wiekowe. Nie mieli oni nigdy do czynienia z internetem i komputerami, więc krytykują to zjawisko całkowicie. Wiadomo, że to bezsensowne podejście, podobnie jak bez sensu jest uzależniać się od neta, co robią młode osoby. Jaki jest więc zloty środek?


ubiór


Malowanki potrafią także kształcić. Przede wszystkim mogą pomóc dziecku poznać kolory oraz wzory. Postacie na rysunkach do kolorowania są często pokazane w określonych sytuacjach, a same kolorowanki mogą opowiadać jakąś historię. Pozwala to potomstwu zapoznać się ze światem, rozbudowuje jego umiejętności i umysł. Kolorowanki to nie tylko grafiki.


W znacznej ilości książeczek znajdują się łatwe ćwiczenia, tego typu jak szkicowanie obrazków przez łączenie kropek czy też malowanie części konkretnej scenki odpowiednimi kolorami. Zadania takiego rodzaju to doskonałe przygotowanie do dalszej edukacji matematyki.
16-09-2023