Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Zobacz jaką kartkę można podarować bliskiej osobie na urodziny

Karki urodzinowe to zawsze dobry dodatek do większego prezentu dla solenizanta. Niestety, w dwudziestym pierwszym wieku ten niezwykle miły zwyczaj posyłania do rodziny życzeń na urodziny trochę zanika. Czy w dobie Internetu takie na przykład kartki imieninowe są z konieczności skazane na muzealne gabloty? Nie musi wcale tak być. Ten stary zwyczaj należy bronić ,jak również kultywować go pośród przyjaciół, a szczególnie w kręgach młodego pokolenia. Można przy tym czasem skorzystać z dobrodziejstw techniki i wysłać kartkę mailem. Lepiej oraz oryginalniej jednak zdecydować się na odrobinę bardziej tradycyjne podejście.
kartki okolicznościowe
Tradycyjnym elementem obchodów każdych niemal urodzin w kulturze europejskiej jest tort urodzinowy, który ozdobiony jest specjalnymi świeczkami, których ilość odpowiada wiekowi solenizanta. Osoba świętująca urodzinydostaje liczne prezenty. Ludzie od wielu lat wysyłali sobie dodatkowo życzenia urodzinowe na niewielkich kartkach papieru z barwnymi napisami, aby zrobić sobie nawzajem przyjemność. Wielu kolekcjonowało tego rodzaju kartki, choćby kartki z okazji imienin, aby pokazywać je swoim potomkom. Takiego typu kartki można spotkać w Stanach Zjednoczonych, w Australii Europie. Zwyczaj ten dotarł nawet do najodleglejszych zakątków całego świata. Kartki z różnych rejonów z całego globu będą różnić się intrygującymi szczegółami, wskazującymi na odmienne regiony kulturowe, czy na niektóre rzadkie zwyczaje świąteczne. Podobnie rzecz ma się odnośnie świętowania dnia imienin. Imieniny jest to zwyczaj świątecznego obchodzenia dnia świętego ,a także błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza. Zwyczaj ten jest szczególnie silnie popularny w Polsce, jest również obecny, także w innych regionach katolickich. Na przykład w Szwecji, w Czechach, Bawarii, Bułgarii, w Grecji, , na Łotwie oraz Węgrzech. Bywa, że można spotkać regułę, wedle której jest więcej niż jeden święty lub błogosławiony danego imienia. Kartki imieninowe należy w tego rodzaju okolicznościach wysyłać solenizantowi w pierwsze imieniny zaraz po urodzinach.


Inne artykuły

Czy będziemy mieli swoje ulubione słodycze?

prezenty komunijne
Nasz organizm do dobrego działania, będzie potrzebował wielu różnorakich elementów, a my musimy wykonać wszystko, by mieć szansę mu je zapewnić.
1 2