Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Najlepsze kartki na wszystkie okoliczności

Karki urodzinowe to zawsze dobry dodatek do większego prezentu dla solenizanta. Niestety, w dzisiejszych czasach ten nieprzeciętnie ważny zwyczaj przesyłania do bliskich życzeń na urodziny odrobinę zanika. Czy w dobie Internetu takie na przykład kartki imieninowe są koniecznie skazane na muzealne gabloty? Nie musi wcale tak być. Ten stary zwyczaj należy chronić ,a także podtrzymywać go wśród krewnych, a w szczególności w kręgach młodego pokolenia. Można przy tym nieraz skorzystać z dobrodziejstw Internetu i posłać kartkę mailem. Lepiej oraz oryginalniej jednak zdecydować się na odrobinę bardziej tradycyjne podejście.
kartki okolicznościowe
Tradycyjnym elementem obchodzenia każdych prawie urodzin w kulturze europejskiej jest tort urodzinowy, który ozdobiony jest specjalnymi świeczkami, których liczba odpowiada wiekowi jubilata. Osoba świętująca dzień urodzindostaje liczne podarki. Ludzie od setek lat wysyłali sobie dodatkowo życzenia urodzinowe na niedużych kartkach papieru z kolorowymi napisami, aby zrobić sobie nawzajem przyjemność. Wielu kolekcjonowało takie kartki, choćby kartki imieninowe, aby pokazywać je swoim dzieciom. Takiego typu kartki można spotkać w Stanach Zjednoczonych, w Australii Europie. Zwyczaj ten dotarł nawet do najodleglejszych państw całego świata. Kartki z różnych krajów z całego globu będą różnić się intrygującymi drobiazgami, wskazującymi na odmienne regiony kulturowe, czy na pewne rzadkie zwyczaje świąteczne. Tak samo kwestia ma się odnośnie celebrowania dnia imienin. Imieniny jest to zwyczaj świątecznego obchodzenia dnia świętego lub błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza. Zwyczaj ten jest w szczególności mocno popularny w Polsce, jest również obecny, także w innych rejonach katolickich. Na przykład w Szwecji, w Czechach, Bawarii, Bułgarii, w Grecji, , na Łotwie oraz Węgrzech. Czasami można spotkać zwyczaj, wedle której jest więcej niż jeden święty lub patron danego imienia. Kartki imieninowe należy w tego rodzaju okolicznościach wysyłać solenizantowi w pierwsze imieniny zaraz po urodzinach.


Inne artykuły

Pierwsza pomoc w wyborze podarku

pakunek
Zakup podarunku to mozolne i często stresujące zadanie. Każdy chce aby jego prezent był ciekawy i spodobał się bliskiej osobie.
1 2