Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Jakie zabawki dla dzieci kupić?

Kiedy zbliżają się święta lub urodziny naszych najmłodszych, przeważnie staje przed nami problem: jakie zabawki dla dzieci będą najodpowiedniejsze i gdzie dokonać ich zakupu? Najważniejszym kryterium nie staje się tylko to, czy sklepy z zabawkami oferują wymarzone dla naszych pociech niespodzianki, ale także i to, czy wymarzona lub wybrana przez nas zabawka, jest bezpieczna i spełnia podstawowe atesty. Niezależnie od tego, czy szukamy zabawki dla chłopców, czy zabawki dla dziewczynek, istotne, by zapoznać się ze standardowymi oznaczeniami, jakie zamieszcza się na opakowaniach zabawek dla dzieci.

Sprawdź również inne archiwum treści podnoszących niniejszy wątek - bez strachu - wejście za darmo (http://poradniaalergologicznalegnica.pl/testy-alergiczne/), zatem kliknij ten odnośnik.

/B]

Inne artykuły

Markowe gadżety dziecięce – co wybierają najczęściej rodzice?

my little pony
Wyobraźnia dzieci nie ma granic, natomiast pomysły na zabawę nawet najprostszymi gadżetami są niezwykle ciekawe. Producenci zabawek pragną w każdym kolejnym sezonie sprostać niemałym wymaganiom małych klientów. Rozchwytywane marki oferują szczególnie różnorodne propozycje dodatków, wśród których ostatnimi czasy króluje krzesełko do karmienia. Można je wykorzystać na różne sposoby, ponieważ jest wielofunkcyjne i niesamowicie poręczne.


Zdarza się niestety, że zabawki, pomijając to, że nie są wyprodukowane specjalnie dla danej grupy wiekowej, to i nie są w stanie spełnić standardów bezpieczeństwa. Ważne więc, by zobaczyć, czy produkty znajdujące się w sklepie z zabawkami, w którym chcemy kupować, są opatrzone odpowiednimi certyfikatami, w szczególności tymi wypełniającymi standardy Unii Europejskiej. Tutaj warto zapoznać się z systemem RAPEX, w którym opisane i skatalogowane są zabawki dla dzieci mogące stanowić duże zagrożenie.

Przez wzgląd na zaistniałe wydarzenia w ciągu ostatnich lat, a które miały związek z transportem do Polski zabawek dla chłopców i zabawek dla dziewczynek, szczególnie trzeba skupić naszą uwagę na kraj pochodzenia towarów, które ma w swoim katalogu wybrany przez nas sklep z zabawkami. Jak zwykle okazuje się, że taniej nie znaczy lepiej, nie tylko przez wzgląd na markę i wytrzymałość, ale i na spełnianie standardów bezpieczeństwa.

Wygląda na to, że zabawki tańsze, wyprodukowane w Chinach lub innych krajów trzeciego świata, choć nam, dorosłym, wydają się być w porządku ze względu na oszczędność, stanowią spore niebezpieczeństwo dla naszych pociech. Nie spełniają norm, które obowiązują na terenie całej Unii Europejskiej, nie tylko ze względu na wytrzymałość, możliwość skaleczenia, małe elementy, które łatwo połknąć, ale i na skład , z którego są wykonane. Niekiedy zdarzało się, że zabawki produkcji chińskiej zostały przypadkowo nafaszerowane trującymi substancjami w procesie produkcyjnym.

Obok zdrowego rozsądku w kwestii pieniędzy, wykażmy się też skupieniem na tym, czy zamawiane przez nas zabawki dla chłopców lub zabawki dla dziewczynek są tymi wymarzonymi, ale i tymi spełniającymi normy bezpieczeństwa - Kraina zabawek - gwarancja bezpieczeństwa.
Treści źródłowe: Krainazabawy.pl
15-12-2018