Zobacz co nowego proponują producenci konsol

Dwie najbardziej innowacyjne konsole do gier ujrzały światło dzienne już prawie dekadę temu. Pierwszy Xbox 360 został wyprodukowany w 2005 roku, odpowiednik firmy sony – PlayStation 3 miał swoją premierę rok później. Pomimo różnic technologicznych na korzyść PlayStation oba urządzenia mają rzesze oddanych zwolenników. W tym roku obaj producenci wypuścili do sprzedaży najnowszą generację urządzeń – PlayStation 4 i Xbox One.

nowy xbox w pudełku
Tuż po ich ogłoszeniu w środowisku internetowym rozpoczęła się walka fanów obu urządzeń. Z całej tej sytuacji najbardziej zadowoleni są gracze przywiązani do komputerów, oni bowiem od lat narzekali na to, że stare konsole ograniczają ewolucję gier komputerowych.

Nowoczesne technologie
Oprócz wyraźnie większych możliwości, obie konsole dopasowano do epoki serwisów społecznościowych. Kontroler do nowego PlayStation posiada nawet specjalny przycisk „share” odpowiedzialny za udostępnianie za pośrednictwem internetu obecnego stanu gry. Xbox One także pozwala graczom dzielić się nagranymi fragmentami rozgrywki, kontroler tej konsoli nie posiada jednak przeznaczonego do tego zadania klawisza. Dużo nowoczesnych rozwiązań zostało zaimplementowanych właśnie w sferę kontrolowania urządzenia.

Zainteresował Cię taki tekst? Zatem zobacz jeszcze to, tutaj też zamieszczono tylko świetne informacje, które na pewno Cię zainteresują.

Bezprzewodowe kontrolery wyposażone w panele dotykowe i akcelerometry czy kierujące konsolą za pomocą ruchu czy głosu – to rozwiązania które rozwijały się w ciągu ostatnich lat, a obecnie są jeszcze bardziej dopracowane.

Przyszłość jest obiecująca
Aktualnie inżynierowie obu firm pracują nad nowego typu urządzeniami peryferyjnymi które mają zrewolucjonizować oblicze rozrywki dostarczanej przez konsole do gier. Microsoft, producent konsoli Xbox (więcej tutaj: xbox) zaprezentowała jakiś czas temu technologię SmartGlass.

Technologia ta ma umożliwić współpracę telefonu komórkowego czy tabletu z konsolą, czyniąc urządzenie mobilne dodatkowym ekranem i kontrolerem w jednym. W toku są poza tym prace nad zaimplementowaniem do obu konsol rewolucyjnego dodatku – specjalnych okularów pozwalających graczom wcielić się w głównego bohatera gry i oglądać akcję z perspektywy pierwszej osoby. Specjaliści przewidują oprócz tego, że w ciągu kilku lat stworzonych zostanie jeszcze kilka urządzeń mogących współdziałać z konsolami, które mogą zmienić oblicze rozgrywki za pośrednictwem sieci.
27-07-2023