Jak wygląda budowa i na jakiej zasadzie działają ekrany LED, bardzo chętnie używane w wielu różnych dziedzinach.

Wiele osób udając się na dużą imprezę sportową albo koncert chciałoby doskonale móc wszystko zobaczyć, co się będzie działo na boisku czy scenie. Do niedawna jeszcze, jeśli miało się miejsce gdzieś na same górze sali, to średnio było to możliwe, ale dzisiaj nowoczesna technologia przychodzi ze wsparciem dla fanów spragnionych rozrywki na wysokim poziomie.

Zaczęto bowiem coraz szerzej wykorzystywać ekrany LED, które można zbudować w takim rozmiarze, że bez większego problemu każdy zobaczy emitowany na nich obraz z każdego zakątka obiektu ( i sprawdź). Przez to zbliżenia, powtórki czy nawet kompletne emitowanie danej imprezy jest możliwa do oglądnięcia przez każdego, a jednocześnie będzie się czuć atmosferę i magię miejsca, gdzie wszystko się odbywa.

duży ekran LED
Hale oraz stadiony to tylko jedno z wielu zastosowań tego typu ekranów, bardzo często widzi się je również w zupełnie innych miejscach. Ze względu na swoje właściwości spotyka się je na przykład w systemach ostrzegania ruchem ulicznym, zaczął je używać także rynek reklamowy, który bardzo szybko docenił możliwości, jakie tego rodzaju ekrany dają.

Inne artykuły

Tzw. "planszówki" obecnie przeżywają w wielu krajach swój rzeczywisty renesans

Liturgia
Gry planszowe na całym świecie mają coraz to szersze grono fanów w każdym wieku. Mimo obaw planszówki dostępne na laptopach i smartfonach nie wyrzuciły tych bardziej tradycyjnych.


Ekrany LED nie mogłyby działać bez zaawansowanej technologii, bo to ona właśnie stoi za ich parametrami. Używa się w nich niezwykle wydajne, dające mocne światło diody, dzięki czemu obraz jest bardzo dobrze widoczny nawet z daleka. Ogromną zaletą takich ekranów jest także niezależność od światła słonecznego.

Zaintrygował Cię ten wpis? Wejdź więc do kolejnego artykułu i czytaj kiddy ride tak długo, jak zechcesz o interesujących Cię zagadnieniach.

Nie ma znaczenia, czy słońce będzie świecić, czy też jest całkowicie ciemno, ekran za każdym razem będzie wyraźny i widoczny z daleka, jak polecana strona.

Ta cecha jest szczególnie przydatna, gdy urządzenie używane jest w terenie, gdzie warunki szybko się niekiedy zmieniają. Każdy ekran LED składa się z dużej liczby małych punktów nazywanych pikselami. Każdym pikselem, podobnie jak w monitorach czy telewizorach, można sterować oddzielnie, dzięki czemu powstaje dynamiczny, żywy obraz. Piksele złożone są z kilku malutkich diod w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim, przez odpowiednie sterowanie ich jasnością dostaje się końcową barwę, jaką widzi odbiorca.
07-08-2023