Aparaty cyfrowe

Aparat cyfrowy BenQ P1410
Jeżeli pragniesz sprawić sobie dobry aparat cyfrowy, możesz mieć spory problem z wyborem jakiegoś modelu, ponieważ w sprzedaży znajdziesz całe mnóstwo różnorakich aparatów. Aparaty cyfrowe, jak generalnie wszystkie inne towary, można podzielić na różne półki cenowe i jakościowe. Ten krótki przegląd sprzedawanych teraz na rynku modeli cyfrowych stworzyliśmy po to, by ułatwić tobie wybór wymarzonego sprzętu.Omówiliśmy w nim 3 popularne modele aparatów cyfrowych, które przynależą do odmiennych klas jakości. Zachęcamy do lektury.

Canon PowerShot G1 X
Na ten model trzeba wydać ponad 2,5 tysiąca złotych, lecz każda przeznaczona na niego złotówka się opłaci. Canon PowerShot G1 X oferuje niesamowicie wysoką jakość robionych fotografii, która jest prawie tak dobra, jak ta którą zapewniają popularne modele aparatów - tzw. lustrzanek-. Aparat ten cechuje się komfortową obsługą – właściciel da sobie radę z robieniem zdjęć bez kłopotu, mimo tego że guzików jest naprawdę cała masa. Jeżeli chodzi o wady aparata, trzeba wymienić akumulator o małej pojemności. Lecz to raczej mało znaczący problem.

Panasonic Lumix DMC-TZ25
Ten zgrabny aparat cyfrowy kosztuje prawie o 2/3 mniej niż wcześniej opisywany Canon. W swojej półce cenowej zwycięża inne sprzęty swoimi zaletami. Aparat Panasonica zapewnia dobrą jakość fotografii, przydatne właściwości dodatkowe ( np. fotografowanie seryjne) oraz praktyczne zbliżanie obrazu. Do wad należy dopisać tworzenie wideo, które nagrywają się tylko w opcji mono.

Casio Exilim EX-ZR20
Ten aparat reprezentuje najtańsze aparaty cyfrowe. Można go nabyć już za 500 złotych. Za taką kasę urządzenie zapewnia dobrą jakość zdjęć, niezłą matrycę o parametrze 16,79 MP oraz tworzenie filmików. O ile masz do dyspozycji niewielki budżet i potrzebujesz dobrego aparatu na urlop, ten model jest bardzo dobrym zakupem.
Treści źródłowe: Cyfrowe.pl
Dziennikarz: A.T.
20-03-2023