Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Jak wybrać strój komunijny dla dziewczynki?

Ubrania na pierwszą komunię
Komunia, to jedno z najważniejszych wydarzeń wydarzenie w życiu dziecka. Jedną z najważniejszych spraw związanych z przygotowaniami do wielkiego wydarzenia jest wybór odpowiedniego ubioru i dodatków. W zależności od płci dziecka oraz wymogów danej parafii, może to być sukienka dla dziewczynki, garnitur dla chłopca oraz alba dla dzieci obojga płci. O ile dla chłopców wybór ubioru nie jest sprawą trudną, dla dziewczynki wybórsukni bardzo często spędza sen z powiek. Sukienki komunijne Wybierając sukienkę dla dziewczynki, kierujmy się najistotniejszą zasadą: dobry styl i klasa polegają na ostrożnym doborze poszczególnych elementów, natomiast przepych jest wrogiem gustownych stylizacji i może zniszczyć urok nawet najdoskonalszej sukni. Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, jaką figurę ma dziewczynka i w jakim fasonie sukni będzie wyglądać najefektowniej. Sukienki komunijne o prostym fasonie, zgrabne i eleganckie, sprawdzą się w każdej sytuacji. Natomiast suknie obfitujące w zdobienia nie będą wyglądać korzystnie na dziewczynkach przy kości i niskich, gdyż dodadzą im tuszy. Wybór stroju, to oczywiście sprawa gustu, ale zawsze starajmy się pamiętać o proporcjach, ponieważ najważniejszą kwestią jest to, aby dziewczynka korzystnie wyglądała w danym fasonie i komfortowo się w nim czuła. Jeśli nasza córka jest raczej wysoka i chuda, wówczas suknia z falbanami doda jej nieco objętości i będzie wyglądała dostojnie. Jeśli decydujemy się na strojną sukienkę, dopasujmy proste i gładkie dodatki. Ważne, by w ferworze przygotowań, mieć na uwadze charakter uroczystości i nie przesadzać z liczbą ozdób. Jeżeli sukienki komunijne są gładkie i skromne, możemy postawić na tkaninę, szyjąc je z połyskliwego materiału lub zadbać o ciekawe dodatki. Ważna w wyborze sukienki jest też kwestia finansowa, suknie mocno zdobione, z dużą ilością falban, warstw i ozdób, są droższe niż te gładkie.
Ubrania na pierwszą komunię
Dodatki komunijne Warto pamiętać, że ubiór komunijny, to nie tylko suknia. Eleganckie białe buciki będą idealnym uzupełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były białe lub kremowe, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkuje się buty komunijne na malutkim obcasie. Najważniejsze jednak, żeby palce w butach były zakryte. Torebka dla dziewczynki jest tak samo istotna jak pantofelki. Najważniejszą sprawą jest wybór fasonu pasującego do sukni. Gdy suknia jest skromna, torebka może stanowić piękną ozdobę stroju, gdy ma sporo falban, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych (po przejściu na stronę) jest multum koronkowych lub gładkich torebek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami.

Interesujący tekst? Jeżeli takie jest Twoje zdanie, to zobacz również na podobne źródła (http://krematoriumgloria.pl/dokumenty/) zawierające zbliżone tematy - one bez reszty Cię pochłoną.Inne artykuły

Świetny pomysł na świetny prezent

opakowania na prezenty
Każdy powód jest właściwy, aby sprawić przyjemność bliskim, np. w postaci prezentu. Nie zawsze wiemy jaki prezent będzie najodpowiedniejszy do wieku obdarowywanego i zmyślnej okazji. Z myślą o potrzebujących pomocy przy wyborze podarunku w Internecie jest mnóstwo propozycji.
06-06-2022