Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Nasze dzieci współczesne

Dzieciństwo to dar, niezwykłe wspomnienia, fantazja, nieograniczona wyobraźnia, wieczna oaza szczęścia. Oczywiście, nie każdy miał takie dzieciństwo, nawet trzeba szukać w krajach ogarniętych wojną, żeby zrozumieć, czym jest ciężkie dzieciństwo, które dotyka wielu najmłodszych. Jednakże, wierzę, że większość z nas ma to szczęście żyć – jakby to powiedział klasyk – w czasach pokoju, w których nie było walk, przewrotów, przesiedleń i innych tego typu nieprzyjemności.


łóżeczko dziecięce
Dzieci żyjące obecnie jeszcze tego nie doceniają, ale urodziły się prawdopodobnie w najbardziej spokojnych czasach od stuleci. Nawet za komuny było w miarę spokojnie, ale propagandawojny z Niemcami, czy Zimnej Wojny to realne groźby, które zakłócały trochę sielankowy spokój. Teraz, najważniejszym zmartwieniem wielu dzieci są rozterki na Facebooku i niedostępność niektórych zabawek, jakie już przecież posiada połowa szkoły. Mowa o nowoczesnych gadżetach, jak smartfony czy tablety, są one tak ważne i tak normalne dla młodego pokolenia, że aż trudno w to uwierzyć.

Identycznie, jak zmieniła się skala potrzeb dla dzieci przemianom ulegają też wyobrażenia rodziców, co do sposobów wychowania. Kiedyś, gdy nie było za dużo produktów, a każda pociecha była jednakowo zamożna nikt nie mógł się pochwalić nową zabawką, no chyba, że tato wrócił z innego kraju i przywiózł jakiś gadżet z Węgier czy Czechosłowacji. Jednakże, na poziomie najmłodszych dzieci wszystko w krajobrazie wychowania wyglądało tak samo, dzisiaj jednakże dzięki nowym możliwościom, wolnemu rynkowi i kapitalizmowi mamy do wyboru szereg różnych możliwości.

Kto na przykład kiedyś przejmował się kontaktami, że dzieciaki z ciekawości wkładają tam ręce. Powiedziało się coś, jakąś historyjkę i po sprawie, a dzisiaj mamy specjalne gniazda dla dzieci (zadbaj o dobry sen pociechy i zamów pościel dla dzieci), które uniemożliwiają „zabawę” z prądem. Ta bardzo ważna pomoc to tylko jedna z kategorii wielu, które pojawiły się ostatnio. Obecnie przykładowo mamy do wyboru nie jeden, ale kilka rodzajów jaśków dla dzieci i kołderek dla dzieci, podobnie ma się sprawa z kompletami pościeli dla dzieci czy z zabawkami, od najmniejszej do największej, bardziej i mniej kolorowe. Aż strach wchodzić z dzieckiem do sklepu z zabawkami, bo wyjdziemy z pustym portfelem (zobacz korzystne oferty sklepów internetowych i kup taniej kołdry dla dzieci). Takie, spokojne, „nudne” czasy.

Życzmy sobie jednak, żeby taki okres trwał jak najdłużej, niech „nudne” czasy będą tylko czasem przerywane przez pasjonujące wakacje czy chwile rodzinnego szczęścia.
19-10-2019