Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Co warto kupić, kiedy mamy pierwsze dziecko? Co jest pomocne? Co może nam się wyjątkowo przydać?

Opieka nad małym dzieckiem to prawdziwe wyzwanie, tym bardziej jak jest to pierwsze dziecko w rodzinie. Trzeba pamiętać o odpowiedniej trosce, jaka zapewni dziecku zdrowe i szczęśliwe wzrastanie. Aby tak się stało musimy pamiętać o różnych elementach, jakie spowodują, iż tego typu opieka będzie całkiem efektywna. Spośród wielu rzeczy na uwagę zasługują na pewno otulacze dla niemowląt. Owijanie noworodków i niemowląt zaraz po urodzeniu zalecają pediatrzy. To całkiem naturalna i znana od dawnych czasów metoda uspokajania maluchów.


otulacz dla niemowlaka
Otulanie zapewnia dziecku większe bezpieczeństwo oraz działa uspokajająco na płaczliwe noworodki. Takie ograniczone ruchy, a przy tym przyjemny dotyk materiału na skórze przypominają maluchom jak czas, kiedy znajdowały się w brzuchu u mamy. Otulacze dla niemowląt pomagają dziecku w adaptacji do innych warunków, akceptacji nieograniczonej swobody poruszania się. Jest to w stanie zminimalizować objawy kolki u niemowlaków, może zapewnić spokojniejszy sen. Otulone niemowlęta dobrze śpią, ponieważ mają rączki ograniczone otulaczem. Bardzo istotne i przydatne są także nianie elektroniczne. Takie urządzenie poinformuje nas, gdy niemowlę właśnie się obudziło i płacze. Elektroniczna niania złożona jest z nadajnika oraz odbiornika. Jej funkcjonowanie polega na przekazywaniu odgłosów, czyli płaczu i gaworzenia przy pomocy mikrofonu z miejsca gdzie znajduje się dziecko do stacji rodzica. Często tego typu nadajnik jest jak krótkofalówka. Na rynku znaleźć można nianie, jakie mają jedynie nadajnik, natomiast odbiornikiem będzie tu nasz telefon.


elektroniczna niania
Tego typu urządzenie działa niesamowicie inteligentnie, gdyż programujemy zwyczajnie numer, pod jaki dzwoni niania, jak niemowlak zaczyna płakać. Do wyboru są dwa modele niań: analogowe i cyfrowe. W tych pierwszych sygnał jest ciągły, przetwarzany w naturalnej postaci. Sprawia to, że czasem występują różnego typu zniekształcenia oraz zakłócenia, jakie jednak przeszkadzają w używaniu takiego sprzętu. W niani cyfrowej sygnał transmitowany jest w formie cyfrowej, dlatego jak występują zniekształcenia i zakłócenia to w małym stopniu.
18-10-2019