Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Skuteczne czytanie w języku angielskim – praktyczne porady

Jest wiele sposobów, dzięki jakim możemy podwyższyć skuteczność naszego czytania po angielsku. Niżej odkryjecie najciekawsze z nich.


Miej zawsze przy sobie słownik angielsko-polski.


Reguła ta jest prawdopodobnie najważniejsza pośród tych, jakie wymienimy. Niemalże w każdym tekście, jaki postanowimy przeczytać po angielsku, znajdziemy słowa oraz frazy, z jakimi uprzednio się nie spotykaliśmy. Ażeby nauka czytania poszła nam gładko i by dobrze pojąć odczytywany tekst, trzeba rozproszyć wszelakie wątpliwości co do ich znaczenia. Bez znaczenia, czy sięgniemy po typowy leksykon z papieru, czy też tłumacz elektroniczny albo w postaci aplikacji na naszym smartfonie czy tablecie – istotne, ażeby dzięki niemu objaśnić słówko, z którym spotykamy się pierwszy raz. Kierujmy uwagę na detale językowe takie jak słowne gry. Angielski charakteryzuje się mnogością tzw. gier słownych, których liczba w tekście przewyższać może liczbę ich odpowiedników w języku polskim. Jest to interesujące narzędzie językowe, dzięki jakiemu autor pozyskuje unikalny rezultat, jaki może mieć oddziaływanie na interpretację czytanej przez nas pracy.


nauka czytania


hot wheels


Nauka czytania będzie o wiele bardziej skuteczna, jeżeli usiądziesz wygodnie oraz czytał będziesz odprężony. Gdy jesteśmy odprężeni, przyswoimy więcej z odczytywanej treści, aniżeli jeżeli odczytujemy w stresie, lub kiedy jesteśmy poddenerwowani.


Inne artykuły

Edukacja poprzez zabawę- sprawdzamy warte uwagi zabawki edukacyjne dla Twojego malucha

Zabawka edukacyjna
Jeżeli tylko chcemy, aby nasze dzieci już od wczesnych lat swojego życia mogły bez przerwy zdobywać nową wiedzę i1 rozwijały swoje umiejętności w rozmaitych dziedzinach, to nade wszystko sami będziemy musieli dobrze postarać się o zagwarantowanie im rzeczywiście dobrych warunków do czegoś takiego. W końcu to właśnie rodzice w zdecydowanie największym stopniu są odpowiedzialni za prawidłowy rozwój dzieci, zatem musimy po prostu pomyśleć nieco nad tym, co będzie najlepsze dla naszych maluchów i starać się cały czas pomagać im w poszerzaniu swojej wiedzy.


Warto sięgnąć po lekturę wtedy, gdy mamy na to chęć, a nie wtedy, gdy musimy. Odczytując z przymusu będziemy myśleć o czymś innym, a większa część materiału ulotni się niezauważona.
14-10-2019