Skuteczne czytanie w języku angielskim – praktyczne porady

Jest wiele sposobów, dzięki jakim możemy podwyższyć skuteczność naszego czytania po angielsku. Niżej odkryjecie najciekawsze z nich.


Miej zawsze przy sobie słownik angielsko-polski.


Reguła ta jest prawdopodobnie najważniejsza pośród tych, jakie wymienimy. Niemalże w każdym tekście, jaki postanowimy przeczytać po angielsku, znajdziemy słowa oraz frazy, z jakimi uprzednio się nie spotykaliśmy. Ażeby nauka czytania poszła nam gładko i by dobrze pojąć odczytywany tekst, trzeba rozproszyć wszelakie wątpliwości co do ich znaczenia. Bez znaczenia, czy sięgniemy po typowy leksykon z papieru, czy też tłumacz holendersko polski elektroniczny albo w postaci aplikacji na naszym smartfonie czy tablecie – istotne, ażeby dzięki niemu objaśnić słówko, z którym spotykamy się pierwszy raz. Kierujmy uwagę na detale językowe takie jak słowne gry. Angielski charakteryzuje się mnogością tzw. gier słownych, których liczba w tekście przewyższać może liczbę ich odpowiedników w języku polskim. Jest to interesujące narzędzie językowe, dzięki jakiemu autor pozyskuje unikalny rezultat, jaki może mieć oddziaływanie na interpretację czytanej przez nas pracy.


nauka czytania


hot wheels


Nauka czytania będzie o wiele bardziej skuteczna, jeżeli usiądziesz wygodnie oraz czytał będziesz odprężony. Gdy jesteśmy odprężeni, przyswoimy więcej z odczytywanej treści, aniżeli jeżeli odczytujemy w stresie, lub kiedy jesteśmy poddenerwowani.


Inne artykuły

Edukacja poprzez zabawę- sprawdzamy warte uwagi zabawki edukacyjne dla Twojego malucha

Zabawka edukacyjna
Jeżeli tylko chcielibyśmy, aby nasze dzieci już od najmłodszych lat mogły nieustannie zdobywać nową wiedzę i1 rozwijały swoje umiejętności w różnych dziedzinach, to nade wszystko sami musimy włożyć jak najwięcej wysiłku w zapewnienie im rzeczywiście dobrych warunków do czegoś takiego. W końcu to właśnie rodzice w zdecydowanie największym stopniu są odpowiedzialni za prawidłowy rozwój dzieci, zatem warto po prostu dowiedzieć się, co będzie najlepsze dla naszych maluchów i usiłować nieustannie pomagać im w poszerzaniu swojej wiedzy.


Warto sięgnąć po lekturę wtedy, gdy mamy na to chęć, a nie wtedy, gdy musimy. Odczytując z przymusu będziemy myśleć o czymś innym, a większa część materiału ulotni się niezauważona.
16-12-2022