Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Co ważniejsze: dobre łóżko czy materac?

Po intensywnej pracy i związanych z nią stresach każdy marzy o wytchnieniu w komfortowym szerokim łóżku w zaciszu sypialni. Badania naukowe dowiodły, że to właśnie optymalny pod względem długości sen przy zachowaniu właściwego ułożenia ciała jest gwarantem regeneracji, optymalnych procesów pamięci i naszego zdrowia. Do indywidualnego wyboru pozostaje, czy komfortowe warunki snu zapewni nam kołdra w poszewce z satyny czy z nakrochmalonej bawełny.


materace
(
materace
)Jednak decydującym czynnikiem komfortowego wypoczynku są materace do spania, wykonane z wyselekcjonowanych produktów i harmonizujące z nimi dostatecznie duże łóżko, którego mocna rama i odpowiednio zamontowany stelaż nie spowodują odkształcenia się materaca, umożliwiając mu zbawienne działanie na nasz kręgosłup i mięśnie. Jeśli już posiadamy łóżko, powinniśmy dostosować ciężar nowego materaca do jego ramy. Idealnie jednak, jeśli chcemy kupić nowe łóżko, bo wtedy mamy możliwość bez żadnych ograniczeń wybrać idealny dla nas materac, którego łóżko będzie stylowym dopełnieniem.

Podstawa to solidny sprzedawca

Aby kupić dostosowany do naszych potrzeb materac, powinniśmy odwiedzić posiadający renomę sklep meblarski z specjalnym działem przeznaczonym na łóżka do sypialni i specjalistyczne materace. Tego typu centra sypialniane bez problemu znajdziemy w dużych miastach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową np. hasło: sklep meblowy Kraków i jako wynik dostaniemy ich listę.

Fachowy sklep nie ogranicza się do jednego producenta materaców, więc sprzedawca pomoże nam dostosować jakość materaca do zasobów naszego portfela, gdyż w przypadku tych produktów jakość idzie w parze z ceną. Paradoksalnie jednak lepiej sprawić sobie superkomfortowi materac, a nabyć średniej klasy łóżko. Aby zyskać pewność, że nasze łóżko będzie pasowało do wystroju naszych wnętrz bez względu na zmiany aranżacji, wybierajmy lepiej łóżka drewniane, bo takie możemy szybko dostosować do naszych zmiennych gustów, stosując rozmaite barwne lakiery.

A może materac sprężynowy?

Optymalny dla naszego zdrowia materac nie może być zanadto twardy, bo może to negatywnie wpłynąć na nasze krążenie i powodować poranne zdrętwienie mięśni. Dlatego ważne jestwypełnienie wewnętrzne materaca – pianka poliuretanowa, włókna kokosowe, filc czy inny wypełniacz. Pokrowiec materaca powinien być wykonany z prostej do czyszczenia bawełny i być przyjazny dla alergików. Jeśli chcemy kupić materac sprężynowy, wybierzmy raczej typ kieszonkowy, a nie bonelowy.

Sprężyny w takich materacach mają małą średnicę, a każda znajduje się w osobnej kieszonce, co powoduje, że pracują każda niezależnie, zapewniając optymalną sprężystość. Pamiętajmy: im więcej sprężyn przypadających na 1 metr kwadratowy, tym lepszy, o większej sprężystości materac (Propozycja: zobacz (zobacz)). Lateks jako wypełniacz kieszonek jest znacznie lepszy od pianki.

Czas na lateks

Materace z lateksu to syntetyczne połączenie naturalnego kauczuku z mleczkiem kauczukowym poddanym wulkanizacji. Idealnie dostosowują się do ułożenia ciała, a zarazem nie ulegają odkształceniom mimo upływu czasu użytkowania. Znakomicie nadają się do łóżek małżeńskich, sprawdzają się również w przypadku regulowanych stelaży łóżek. Ich jedyną wadą jest cena, ale warto wydać pieniądze – w końcu smaczny sen jest na wagę złota.
28-07-2017