Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Jak przygotować się do Pierwszej Komunii Świętej?

Pierwsza Komunia Święta to nie tylko duże przeżycie dla każdego drugoklasisty ale również ogromny stres jak też spory koszt dla rodziców. Całe uroczystość poprzedza ciąg przygotowań nie tylko w sferze duchowej, jak również takich powiązanych z kupowaniem odpowiedniej wyprawki komunijnej, przygotowaniem przyjęcia jak również zaproszeniem rodzimy. Bardzo istotnymzakupem są stroje komunijne.
stół
Obecnie prosperuje duża ilość sklepów które specjalizują się wyłącznie w sukienkach i albach komunijnych. Ich oferta jest naprawdę duży i nie jest prosto zdecydować się. Coraz częściej ten problem rozwiązują parafie, które z góry narzucają, że wszystkie dzieci przystępujące do sakramentu muszą mieć jednolite alby na komunię.

Czy masz pytania? Nie obawiaj się! My zapewne uszanujemy wszelaką chęć prowadzenia debaty. Zatem czekamy na oceny od Ciebie.

Dzięki temu nikt nie czuje się gorsze, a dorośli nie prześcigają się w zakupie coraz to kosztowniejszych i wymyślniejszych strojów.

O ile sukienki komunijne są najczęściej ujednolicone, to znacznie więcej wolności jest przy wyborze dodatków komunijnych. Dziewczynki potrzebują jeszcze wianków, torebek, chłopcy natomiast okapników do świec oraz rękawiczek. W sytuacji gdy wszystkie dzieci są ubrane tak samo, paru rodziców kupuje drugiego zestawu ubrania: sukienki bądź garnituru, w które dziecko może przebrać się po oficjalnej uroczystości w Kościele.

Gdy mówimy o urządzanie imprezy komunijnej to nadal wielu rodziców organizuje przyjęcie w mieszkaniu. Coraz bardziej popularne są przyjęcia w lokalach lub nawet zajazdach. Restauracje włączają tego typu przyjęcia do swojej oferty. W przypadku gdy rodzice decydują się na samodzielne przygotowanie przyjęcia, powinni pomyśleć nie tylko o ciekawym menu ale też pomyśleć o elegancki wystrój stołu. Ważnym punktem programu jest również tort komunijny, który można kupić w cukierni i tym samym oszczędzić sobie dużej ilości pracy.

Inne artykuły

Weekend poza Warszawą

most
Rozejrzyjcie się dookoła! Tak można zwrócić się do warszawiaków, którzy chętnie odwiedzają Tatry i polskie morze, a obok jest przecież pełne atrakcji Mazowsze. A w rzeczy samej jest tam wiele do zobaczenia!


Jeżeli nie jesteśmy organizatorami tej uroczystości a jesteśmy tylko gościem, powinniśmy pamiętać o kupnie pamiątki komunijnej, która będzie przypominać dziecku ten niezwykły dzień. W supermarketach, sklepach z pamiątkami (pomocne źródła) czy też kwiaciarniach można znaleźć jest bardzo dużo kartek okolicznościowych, książeczek, albumów na zdjęcia. Trafionym prezentem może być także łańcuszek z medalikiem albo kolczyki.
08-03-2021