Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Jak przygotować się do Pierwszej Komunii Świętej?

Pierwsza Komunia Święta to nie tylko duże przeżycie dla każdego drugoklasisty ale również ogromny stres jak też spory koszt dla rodziców. Całe uroczystość poprzedza ciąg przygotowań nie tylko w sferze duchowej, jak również takich powiązanych z kupowaniem odpowiedniej wyprawki komunijnej, przygotowaniem przyjęcia jak również zaproszeniem rodzimy. Bardzo istotnymzakupem są stroje komunijne.
stół
Obecnie prosperuje duża ilość sklepów które specjalizują się wyłącznie w sukienkach i albach komunijnych. Ich oferta jest naprawdę duży i nie jest prosto zdecydować się. Coraz częściej ten problem rozwiązują parafie, które z góry narzucają, że wszystkie dzieci przystępujące do sakramentu muszą mieć jednolite alby na komunię. Dzięki temu nikt nie czuje się gorsze, a dorośli nie prześcigają się w zakupie coraz to kosztowniejszych i wymyślniejszych strojów.

O ile sukienki komunijne są najczęściej ujednolicone, to znacznie więcej wolności jest przy wyborze dodatków komunijnych. Dziewczynki potrzebują jeszcze wianków, torebek, chłopcy natomiast okapników do świec oraz rękawiczek. W sytuacji gdy wszystkie dzieci są ubrane tak samo, paru rodziców kupuje drugiego zestawu ubrania: sukienki bądź garnituru, w które dziecko może przebrać się po oficjalnej uroczystości w Kościele.

Gdy mówimy o urządzanie imprezy komunijnej to nadal wielu rodziców organizuje przyjęcie w mieszkaniu. Coraz bardziej popularne są przyjęcia w lokalach lub nawet zajazdach. Restauracje włączają tego typu przyjęcia do swojej oferty. W przypadku gdy rodzice decydują się na samodzielne przygotowanie przyjęcia, powinni pomyśleć nie tylko o ciekawym menu ale też pomyśleć o elegancki wystrój stołu. Ważnym punktem programu jest również tort komunijny, który można kupić w cukierni i tym samym oszczędzić sobie dużej ilości pracy.

Inne artykuły

Strój na Komunię Świętą

Ubiory komunijne
Nasze społeczeństwo stanowią głównie zawołani katolicy, co od dekad nie zapominają o polskich rytuałach i właściwym wychowaniu dzieci w szacunku do chrześcijańskiej religii i spełniania jej wymagań. Z tego powodu, chociaż jest coraz więcej osób, które nie przepadają za kościołem, jego zasadami oraz dość częstą hipokryzją księży, patrzą, by nowo narodzone dzieciaki były w odpowiednim momencie ochrzczone, w okolicy ośmiu lat podeszły do pierwszej komunii świętej, a przed zakończeniem osiemnastu lat podeszły do bierzmowania.


Jeżeli nie jesteśmy organizatorami tej uroczystości a jesteśmy tylko gościem, powinniśmy pamiętać o kupnie pamiątki komunijnej, która będzie przypominać dziecku ten niezwykły dzień.

Sprawdź ten użyteczny portal (https://polviettravel.com/singapur/) - przedstawia on pokrewną tematykę i zapewne także Cię zaintryguje. Nie wahaj się więc i kliknij tu!

W supermarketach, sklepach z pamiątkami (pomocne źródła) czy też kwiaciarniach można znaleźć jest bardzo dużo kartek okolicznościowych, książeczek, albumów na zdjęcia. Trafionym prezentem może być także łańcuszek z medalikiem albo kolczyki.
22-11-2019