Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Sposób na jesienną nudę

Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Jak się okazuje, aż 42 % Polaków wykazuje ignorancki stosunek do książki. Wyniki te nie brzmią optymistycznie, ponieważ człowiek wychowany wyłącznie przez „szklany ekran” bytuje zupełnie inaczej, niż ktoś kto czyta książki. Z jakiej przyczyny? Ponieważ czytanie bardzo korzystnie wpływa na nasz rozwój.
Czytająca dziewczyna
Trzeba przyznać - jeżeli chwycimy do ręki książkę, w parę chwil zauważymy, że nie jest to zabawa łatwa, lekka i przyjemna. Wymaga posiadania choćby szczątkowej wyobraźni. Świat przestawiony w postaci opowiedziane przy pomocy czarno białych znaczków, musimy ożywić dopiero naszym umysłem. O ileż łatwiej włączyć telewizję, w której słowo zastąpione jest w znacznej mierze obrazem, a wyobraźnia może spać.

Telewizja stopuje niezależne myślenie. Niczego nie musimy sobie wyobrażać lub dochodzić do czegoś drogą naturalnej refleksji. Wszystko mamy wyłożone: zarówno miejsce, czas, bohaterów. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, przy którego powstawaniu możemy wykazać się fantazja i kreatywnością. Sami obsadzamy role, dopasowujemy tło i kierujemy akcją. Każdy scena (zobacz eventroom.pl) wygląda tak, jak zechcemy. Pasjonująca książka pobudza i ożywia umysł.

Mężczyzna czytający książkę
Czytanie równocześnie wymaga zdolności językowych, jak i je rozwija, gdyż jest integralnie związane z mówieniem i pisaniem. Osoby stroniące od książek bardzo łatwo poznać. Zdradzają się stałym używaniem zwrotów typu: „Przecież wiesz, o co mi chodzi”, „No… tego...”. Zacinają się, stękają, zastępują słowa gestami lub imitują dźwięki. Ocenę ludzi i przeżyć, emocji ograniczają do przymiotnika „fajny” lub „okej”.


Inne artykuły

Najciekawsze gry online

dzieci
Żyjemy w czasach, w których Internet stał się koniecznym medium służącym do pracy, nauki, komunikowania się z innymi ludźmi i zdobywania informacji. W sieci spędzamy również coraz więcej wolnego czasu. Istotnymskładnikiemświata są gry komputerowe, które stały się ważnym składnikiem życia ogromnej masy ludzi, również dzieci. Gry dla 3 latka to jedna z ulubionych uciech wszystkich dzieci.

Język przedstawiony w literaturze jest bogaty, fascynujący i piękny. Zupełnie różniący się od tego, którym karmi nas telewizja, i którym spora ilość Polaków mówi na co dzień. Zatrważająco ograniczony - jakby dopasowany do niskiego poziomu intelektualnego odbiorcy.

Cena książek? Czasami może wydawać się wysoka. Jednak kto każe nam kupować w księgarniach? Końcówki nakładów, antykwariaty - prawdziwy miłośnik literatury poradzi sobie zawsze.
20-07-2019