Proste metody na zmniejszenie cierpienia zwierzaków

Gdy widzimy zwierzaki uwięzione w przerażających warunkach, przewożone kilkadziesiąt godzin w mrozie bądź upale, oczekujące na swoją śmierć, odczuwamy bezsilność.


Choć sprawa może wydawać się beznadziejna, są skuteczne sposoby pomocy cierpiącym stworzeniom wymagające tylko minimalnego zaangażowania z naszej strony, Na pewno nie nabywaj futer oraz skór ani dodatków z nich sprawionych.


Niewielu zdaje sobie sprawę, że futerko to nie tylko płaszcz, ale też pompony, obszycia kurtek. Skórzane torebki bądź paski nie pochodzą z odpadów hodowli przemysłowej. Tak dla futra, jak także drobnych akcesoriów zwierzęta zabijane są każdego dnia. Tyczy się to nie jedynie lisów albo krów, lecz i zwierząt egzotycznych, z jakich robi się portfele i luksusowe torebki.


fundacja


Świadomy Wybór najlepszą strategią na pomoc zwierzakom. Codziennie masz wybór. Tylko od Ciebie będzie zależeć co nabędziesz w sklepie, co skonsumujesz, skąd będzie pochodzić Twe jedzenie. Co możemy zrobić? Na pewno nie kupuj jaj z tzw. klatkowego chowu, wybieraj zamienniki nabiału, jak dla przykładu napoje roślinne: ryżowe, kokosowe, nie marnuj pokarmu. Wesprzyj finansowo jakąś z organizacji działających na rzecz zwierzaków, może być to dowolna fundacja (fundacje 1%) legalnie działająca. Każda złotówka się liczy, a najmniejsza wpłata jest fragmentem wielkiej sumy działań. Strategii na wsparcie zwierząt jest dużo.


Inne artykuły

Czym przykryć naszą pociechę

Niemowlak
Gdy na świecie pojawia się wyczekiwana przez dziewięć miesięcy mała istotka, chcemy by wszystko, co będzie miała było jak najlepsze. Chcemy, żeby wszystkie rzeczy była odpowiednio dopasowane i by nasze dziecko czuło się dobrze. Maluch dorasta i musimy zmienić wszystkie ciuszki i kocyki dla dzieci też nie dają rady okryć całego malucha.


Pamiętaj - każdego dnia Twoje działania i wybory mają duże znaczenie, dokładnie jednakowo jak działania prozwierzęcych działaczy. Tylko od Ciebie będzie zależeć, jakim kierunku postanowisz pójść?
20-04-2022