Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Karmienie piersią a wspomaganie się współczesnymi wynalazkami -przekonaj się co jest lepsze?

Od jakiegoś czasu, w związku z pojawieniem się nowych trendów dotyczących wychowywania dziecka, niezwykle dyskusyjnym tematem jest karmienie piersią. Czynność ta towarzyszy matkom od tysięcy lat, jednakże to właśnie w dzisiejszych czasach toczy się tak wiele dyskusji dotyczących tego, w jaki sposób, jak długo oraz gdzie należy, a gdzie absolutnie nie należy karmić piersią naszego malucha.


dziecko, niemowlę
Trudno zaprzeczyć, iż matczyne mleko jest niezmiernie wartościowe dla noworodka, dostarcza mu wszystkich niezbędnych wartości odżywczych, a co więcej wpływa na jego system odporności. Jest bardzo wiele badań naukowych, które jednogłośnie potwierdzają znaczenie karmienia piersią dla późniejszego rozwoju i zdrowia dziecka. To właśnie z uwagi na tego rodzaju odkrycia współczesny świat stara się jak najbardziej odpowiedzieć na potrzeby młodych matek. Coraz częściej pracodawcy umożliwiają kobietom, które nie interesuje laktator ręczny, organizowanie sobie co kilka godzin przerwy od pracy w celu nakarmienia dziecka, o czym możesz przeczytać- swiatleku.pl. Wszelkiego rodzaju miejsca publiczne takie jak restauracje, baseny czy nawet stacje benzynowe wydzielają specjalną przestrzeń, w której kobieta może w odosobnieniu i spokoju usiąść i zaspokoić głód swojego dziecka. Nowoczesne wychowanie oraz tak zwane rodzicielstwo bliskości bardzo dużo mówi także o tym, że smoczki dla dzieci niekorzystnie wpływają na ich przyszłe uzębienie. Osoby szerzące ten nurt sugerują, aby zaspokajać naturalną potrzebę ssania dziecka właśnie poprzez przystawienie go na chwilę do piersi. Jeżeli w danej sytuacji nie jest ono głodne, po prostu po kilku minutach przestanie ssać i się wyciszy.


Niemowlak ze swoją siostrą
Co wobec tego powinny zrobić matki, które nie mają możliwości codziennie co parę godzin karmić swojego malucha? Z pewnością nie powinno nas to stresować. Jeśli nasza praca lub tryb życia nie daje możliwości ciągłego bycia przy maluchu i regularnego karmienia piersią, to nie znaczy, że jesteśmy złymi matkami. Wszystko jest kwestią tylko naszego podejścia. Prawda jest taka, że obecna technologia wychodzi nam naprzeciw, i to właśnie po to został stworzony laktator ręczny, abyśmy mogły bez problemu przygotować dziecku pokarm na chwilę, w której akurat będzie ono na przykład tylko pod opieką męża, bo my będziemy w pracy. Jeżeli chodzi zaś o omawiane smoczki dla dzieci, to badania ich dotyczące są mocno podzielone. Nie można jednoznacznie stwierdzić jaki wpływ ma ssanie smoczka na przyszły zgryz dziecka, w związku z czym w tym temacie powinnyśmy kierować się naszym instynktem. Jeśli boimy się używać smoczków i mamy możliwość zastępowania go piersią, wówczas powinnyśmy z tego skorzystać. Jeśli natomiast sądzimy, iż nasze dziecko po prostu potrzebuje prawdziwego smoczka, bo on go najlepiej uspokaja, to się na niego zdecydujmy.


Należy pamiętać, iż niezależnie od tego, co mówią kolorowe pisma i poradniki dla matek, to kobieta wie najlepiej co jest dobre dla jej dziecka. Fakt, czy karmimy swojego malucha piersią, czy też serwujemy mu mleko z butelki w żaden sposób nie wpływa na to, czy jesteśmy lepszymi czy gorszymi rodzicami. Jest to nasza osobista decyzja, do której mamy całkowite prawo i to tym powinnyśmy się kierować.
20-05-2019