Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Założenie przedszkola jako dobry pomysł na firmę oraz realizację marzeń

Kilka lat temu wróciłam z emigracji - studiowałam oraz pracowałam w Szwecji, co spowodowało, że po powrocie do kraju posiadałam spore pieniądze i wyższe wykształcenie. Postanowiłam zatem otworzyć pod Warszawą punkt przedszkolny. Jakoś mi się poszczęściło, bo dostałam w spadku po dziadku duży dom.

Oczywiście przerobiłam go na przedszkole. Sądzę, że akurat w moim przypadku decyzja o otworzeniu przedszkola była doskonała. Bardzo lubię mieć kontakt z dzieciakami, a co najważniejsze - mam odpowiednie wykształcenie. Myślę, iż założenie przedszkola nie zawsze ma rację bytu, ale tak czy siak sądzę, że to świetny pomysł na biznes. Zwłaszcza, iż w końcu można całkiem sporo zarobić na prowadzeniu przedszkola. To łączenie przyjemnego z pożytecznym, a więc coś pożądanego (więcej).

plac zabaw i przedszkole
Trudno jednakże otworzyć odpowiednie przedszkole w Józefowie, jeśli nie ma się wymaganych umiejętności i pieniędzy. Odradzałabym wejście w ten biznes tym osobom, które myślą, że w przypadku prowadzenia przedszkola najbardziej znacząca jest kasa. Ona się jak najbardziej liczy, lecz najważniejsze jest to by dbać o dobro dzieci. Nie jest prosto założyć przedszkole, więc to tak czy siak wyjdzie, jeżeli nie mamy czystych zamiarów.

Myślę, iż porządne przedszkole powinno również stawić na to by chociażby nauczanie języków obcych.

Jeśli nie chcesz, by uciekły Ci inne podobne kwestie odnoszące się do przedstawianego tutaj tematu, to kliknij i więcej zobaczysz w treści (https://horyzont.net.pl/10-rzeczy-ktore-musisz-wziac-na-wycieczke/).

Sama u siebie nauczam angielskiego i uważam, że znacząca część rodziców wysłała swoją pociechę do mojego przedszkola przede wszystkim z tej przyczyny, iż niejako słynę z doskonałego nauczania tego języka (sprawdź tutaj). Warto również uczyć dzieci innych rzeczy - chociażby gotowania, jednak w granicach zdrowego rozsądku.

Można w sumie powiedzieć, że w żadnym przypadku nie żałowałam podjętej decyzji - naprawdę jestem szczęśliwa, iż odważyłam się założyć takie miejsce. I chociaż prowadzenie przedszkola Otwock to sporo wyrzeczeń, i tak uważam, że było warto. Zatem każda osoba, która chciałaby otworzyć przedszkole musi zwrócić uwagę na każdy detal, bo przedszkole to nie butik, a więc w tym przypadku chodzi o dzieci. Warto nadmienić, iż w dalszym ciągu prowadzenie własnego przedszkola to biznes, który ma rację bytu.
Dziennikarz: k.s.
31-01-2022