Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Jakiego rodzaju pieluszki obecnie zakupić: jednorazowe czy tetrowe?

Jak w każdej branży, również w tej panuje duża konkurencja. Wytwórcy wytworów dla niemowlaków prześcigają się w dostarczaniu na rynek coraz to lepszych wyrobów. Rodzice mają coraz trudniejszy wybór, dlatego że mogą zakupić także pieluszki jednorazowe, jak i pieluszki tetrowe. Również jedne jak i drugie mają swoje plusy i minusy. Pierwsze są ukazywane jako pieluchy, które pozwalają zaoszczędzić czas. Drugie jednakowoż są prezentowane jako pieluchy ekologiczne. Które z nich korzystniej opłaca się wybrać?

dziecięce pieluchy ekologiczne
Pieluszki jednorazowe posiadają mnóstwo zalet, tymczasem zarazem wad. Ich zaletą jest bez wątpienia to, że pozwalają rodzicom oszczędzić sporo czasu, ponieważ nie trzeba ich prać czy prasować. Są tak wykonane, że faktycznie dziecko nie odczuwa wilgoci moczu, gdyż jest on wchłaniany przez kolejne warstwy pieluchy i przytrzymywany w obrębie przez szczególny żel. Dlatego też te pieluszki są wybierane przez wielu rodziców. Niestety ten gatunek pieluch ma swoje wady. Otóż wspomniana jednorazowa pielucha musi być bardzo często wymieniana. Nie może być tak, że jest zmieniana dopiero wówczas, gdy czuć niestosowny zapach. Trzeba ją wymieniać nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. W przeciwnym wypadku może ona być przyczyną odparzenia skóry niemowlaka, ponieważ mocz w końcu się przedrze przez warstwę pieluszki. To powoduje, że cena zakupu tych pieluszek w skali miesiąca przekracza 200 złotych.

Dziecięce pieluszki tetrowe są niewątpliwie o wiele tańsze, bo ich koszt używania wynosi niecałe 100 złotych w skali miesiąca. Dlaczego tak się dzieje? Otóż ten gatunek pieluszek może być wielokrotnie używany. Można go wyprać i wyprasować. A to generuje oszczędność. Ponadto te pieluchy są ekologiczne. Przykładowo pielucha jednorazowa rozkłada się w ziemi przez nawet 500 lat. A pielucha tetrowa znacznie krócej, bo jest wykonana z ekologicznych materiałów. To również gwarantuje zdrowsze oddziaływanie na skórę dziecka. Te pieluchy są znacznie zdrowsze dla dziecka, ale nie dają takiego komfortu jak pieluchy jednorazowe. Niemowlę w nich czuje wilgoć moczu. Nie musi to być jednak minus, ponieważ niemowlak automatycznie zgłasza zaistniałą sytuację. Tymczasem w pieluszkach jednorazowych nie czuje moczu i dźwiga go w pieluszce. A ten ciężar może prowadzić do zniekształcenie chodu dziecka.
08-04-2019