Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Nauka poprzez zabawę

Każdy nowy rodzic powinien zdecydować, jak właściwie wychować dziecka. To przecież bardzo odpowiedzialne zadanie – podczas wielu lat edukacji formuje się niepowtarzalnego człowieka. To oczywiste, że czasem zwyczajnie nie ma sił i łatwiej wyjąć zabawki i uruchomić berbeciowi telewizor, ale takie rzeczy nie powinny zdarzać się często. Warto z mocno powiedzieć, że oglądanie telewizji nie tylko nie stymuluje umysłu dziecka, ale też jest odpowiedzialne za uwstecznianie intelektualne!

Inne artykuły

Bezpieczne akcesoria dla niemowląt.

koszulki z nadrukiem
Większość z nas ma w pamięci okres, kiedy w sklepach nie można było kupić zabawek. Raz na jakiś czas widziało się drewniane klocki, czasem dość byle jaka lalka, lecz widok regałów pełnych pięknych zabawek był niewyobrażalny. Do zabaw dzieci zwykle wykorzystywały przedmioty dostępne w domu. Jak niesamowitą radość dawało zmontowanie zestawu perkusyjnego z garnków i zagranie fantastycznego recitalu.


meble   zabawki
Musisz swojemu dzieciakowi podarować atrakcyjne zabawki edukacyjne (wybierz zabawki manualne marki Czym się takie zabawki charakteryzują? Głównie tym, że potrafią pogodzić rekreację z rozwojem umysłu. Nie dawaj maluchowi kretyńskich figurek postaci z bronią. Sprezentuj mu raczej kilka pudełek tradycyjnych klocków, z których maluszek będzie mógł konstruować co tylko zaplanuje. Konstruowanie mocno stymuluje mózg - silnie ćwiczy części umysłu, które są odpowiedzialne za pracę wyobraźni oraz zdolności manualne. Dużo eksperymentów naukowych dowiodło, że dojrzali ludzie, którzy niegdyś cieszyli się klockami, legitymują się sporo wyższą inteligencją i wyobraźnią od tych ludzi, którym źli rodzice odpalali odmóżdżające bajki w telewizji.

Trzeba zaznaczyć, że najlepiej dzieciakowi zamknąć totalnie dostęp do tv. Ciągle wgapianie się w telewizor jest szkodliwe dla mózgu. Zupełnie inaczej jest w wypadku peceta – warto, aby smarkacz spędził trochę czasu przed monitorem, ale rzecz jasna przy twojej obecności. W dzisiejszych czasach zdolność obsługi komputera i znajomość sieci są cenne. Wiedz również, że gry wideo nie są wcale tak straszne, jak to starają się powiedzieć nam rzekomi fachowcy, a tak naprawdę ignoranci.

Stworzyliśmy wpis o podobnej tematyce. Jest on na kolejnej stronie. Wejdź więc w podany link i dowiedz się szczegółów (http://podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe/podolog-bytom/) z tym powiązanych.

Oczywiście miej baczenie na dzieciaka, by nie grał w żadne produkcje, które są wyłącznie dla dorosłych. Samodzielnie wybierz dla niego ciekawą i stymulującą grę. Gra na komputer może posiadać identycznie zbawienny wpływ na rozum dzieciaka, co klasyczne zabawki edukacyjne (obejrzyj gry edukacyjne od
05-02-2019