Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Każdy komputer potrzebuje legalnego oprogramowania — zwłaszcza takie, które bywają wykorzystywane w pracy

W naszym kraju mamy takie prawo, że każdy komputer, który bywa wykorzystywany w firmach, powinien mieć legalny program.


Zapewne wszyscy możemy przypomnieć sobie skandal i ośmieszenia, na jakie wystawiona była policja, gdy swego czasu wyszło na jaw, że pracują oni na pirackim oprogramowaniu.
oprogramowanie


Ścigają takie rzeczy pośród Polaków, a sami nie popisali się dobrym przykładem. Dzisiaj takiego rodzaju zachowania wydają się być już dosyć rzadkie. Wszystkie spółki wiedzą, że komputery, które znajdują się w obiekcie i używane są przez PRacowników, powinny mieć legalne oprogramowanie, ale także legalny program antywirusowy. To szalenie istotne. Trzeba trzymać na to rachunek oraz w momencie kontroli udowodnić, że wszystko jest zgodnie z prawem. Jeśli bierzemy oprogramowanie do zarządzania flotą za jednym razem do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset laptopów, to rzecz jasna mamy szansę, by liczyć na zniżkę. Będziemy potraktowani jak wyjątkowi klienci. W takim wypadku na przykład przedstawiciel handlowy spółki przyjedzie do nas, żeby zrobić kurs z tego programu. Będzie to na pewno niezwykle użyteczne, gdyż badania pokazują, że większość ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, jakie zapewnia dany program, ponieważ po prostu nie wiemy, że istnieją. Tego typu szkolenie może być również wykonane online.
Taka forma jest dziś bardziej popularna. Nie ma się co dziwić, przecież żyjemy w stuleciu ogólnej cyfryzacji. Kupując oprogramowania na komputery firmowe, nie zapominajmy o tym, że powinniśmy otrzymać też gwarancję.
12-02-2022