Piękny dzień dla każdego dziecka

Tak jak dla dorosłej kobiety wielkim zdarzeniem jest ślub, tak dla małej dziewczynki takie samo znaczenie ma uroczystość Komunii Świętej. Oprócz całego znaczenia religijnego, to także ogromna uroczystość, którą, podobnie jak przyjęcie weselne, należy zaplanować w najdrobniejszych detalach. Przygotowania rozpoczynają się parę miesięcy wcześniej. Często rodziny decydują się na to, by komunia odbyła się w lokalu. Lokal to świetny zajętych mam, które nie mają czasu przygotować uroczystego obiadu.
Oddając gotowanie fachowcom jest pewność, że dania będą dobre i stosowne do uroczystości. Lecz to jest sprawa rodziców. Pociechy mocniej martwią się swoim wizerunkiem. Zwłaszcza dziewczynki, którym marzą się wspaniałe, śnieżnobiałe, suknie na uroczystość komunii. Identycznie jak w przypadku sukienek ślubnych, na rynku jest duży wybór suknie do komunii. O tym, jakie mogą być sukienki komunijne, nie idź przeskocz do serwisu http://angelka.pl/ za każdym razem decydują tylko własne córeczki. Często robi się w ten sposób, iż rodzice razem wybierają stroje liturgiczne, czyli tzw. alby.

Unika się wtedy kłótni pośród samych dzieci, które mogą być dla siebie niemiłe. Jedna koleżanka jest w stanie wyśmiać inną za „niemodną suknię”. W przypadku sukienek liturgicznych taki kłopot nie istnieje- wszystkie dzieciaki wyglądają tak samo. Jeśli jednak nie ma konieczności zakupu alby, należy pamiętać, aby nie przeholować ze stylizacją. O ile w przypadku chłopca to nie jest problemem, smoking i po sprawie, to już przy córce czasami ponosi nas fantazja. Nie pamiętamy,że mamy do czynienia z dziewczynką i sprawiamy własnym córeczkom sukienki godne księżniczki.


Inne artykuły

Zabawa z przebieraniem daje dzieciom wiele szczęścia

dzieci
Maluchy lubią się przebierać, udawać kogoś odmiennego, uwielbiają chwile kiedy mogą wcielić się w swoich ukochanych bohaterów z bajek i odgrywać przygody, które oni mieli. Dlatego właśnie tak wiele radości spowoduje im uczestnictwo w baliku oraz tak bardzo zależy im na odpowiednim doborze swojego stroju.


Wiele sukni do komunii wygląda jak ślubne. Falbanki, tiule, kokardki i tasiemki- pamiętajmy, iż dużo nie za każdym razem oznacza lepiej. Pantofelki także powinny być skromne i nie na obcasie. Nie przesadzajmy też z fryzurami. Komunia to nie rewia mody i nasza córeczka nie potrzebuje mieć na główce skomplikowanych konstrukcji. Trzymajmy się reguły, iż im skromniej, tym lepiej. Cały ubiór nie powinien zasłaniać ducha tego ważnego święta.
11-01-2023