Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Co warto wiedzieć o programach mobilnych?

Samsung GALAXY S 4
Współczesne telefony oferują zazwyczaj mnóstwo programów, które są dostępne standardowo, jednakże warto spróbować tych, które są oferowane w internetowych sklepach. Należy wiedzieć, że telefony z systemem operacyjnym, który ma w logu sympatycznego robocika, są znacznie narażone na ataki wirusowe.

Przyczyn takiej sytuacji jest wiele, jednak najpoważniejszym mankamentem Androida jest to, że jest OSem otwartym. Powoduje to, że każdy może zmieniać kod źródłowy Androida oraz pisać i udostępniać aplikacje.

Odkąd sprzedawany jest Android, na rynku programów pojawiło się masę groźnych programów, których targetem jest zbieranie ważnych danych ze smartfona, nabijanie wysokich rachunków za wysyłanie wiadomości na drogie linie oraz tropienie poczynań właściciela. To wszystko wygląda niesamowicie kiepsko, ale istnieją dwa Osy, które są prawie totalnie zabezpieczone.

Pisanie aplikacji na iOS, system Instalowany w rozchwytywanych aparatach Apple, jest znacznie ograniczone. Przedsiębiorstwo, za sprawą swojego ojca Steve’a Jobsa, zdecydowało że iPhony i inne sprzedawane maszyny będą zaplombowane dla zwykłych użytkowników. Gdy programista kreuje aplikacje na ten OS, musi odbyć spory proces sprawdzania. Następnie program trafia do sklepu AppStore, który jest naczelnym źródłem, z którego właściciele telefonów firmy Apple mogą ściągać programy.

Można znaleźć dużo osób, które tego rodzaju działania uważają za zabieranie wolności, nie można jednak przejść obojętnie obok solidnych danych, które pokazują, iż tak silnie utrudnione pisanie aplikacji na iOS i ich nabywanie wykazuje ogromną zaletę. A tym plusem jest ochrona, urządzenia Apple są niezmiernie rzadko celem autorów robaków.

Analogiczne rozwiązanie zastosował również Microsoft. Tutaj też Windows Phone developer musi poddać aplikacji drobiazgowej weryfikacji, a właściciele telefonów mają jeden autoryzowany serwis do ściągania programów. Kolejnym, naprawdę przemyślanym zabezpieczeniem, jest sandbox,w którym działają wszelkie aplikacje. Sprawia to, że programy nie mają dostępu do osobistych informacji na aparacie.

Jeśli planujemy wydać aplikację mobilną, warto wynająć do tego firmę z doświadczeniem, jak np. Jojomobile. Ten sektor rośnie bardzo szybko zatem dobrze być jego częścią.


Inne artykuły

Przydatne wskazówki jak szybko wybrać tani i porządny tablet

tablet z Androidem
Tabletowy rynek cały czas rośnie bardzo dynamicznie. Tego typu urządzeń jest sprzedawanych ogromne ilości, z tego też powodu obok dużych i znanych producentów swoich szans poszukują firmy mniejsze, chcące swoimi wyrobami zainteresować klientów. Należy do nich przykładowo firma oLofer, której tablet oLofer JustTab C740 niedawno pojawił się w sklepach w atrakcyjnej jak na użyte podzespoły cenie. Jak pokazały przeprowadzone przez niezależne serwisy intensywne testy, ten model tabletu stał się interesującą propozycją dla ludzi szukających porządnego i taniego urządzenia.
Dziennikarz: S.D.
19-11-2019