Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Na basenie z dziećmi

Coraz częściej wybieramy się pierwszy raz na basen z dzieckiem, które ma zaledwie kilka miesięcy. Średnio do 6-8 miesiąca życia utrzymuje się odruch z życia płodowego, który objawia się tym, że dzieci nie boją się wody i nie otwierają ust, kiedy zanurzają się. Najmłodszymi „pływakami” mogą być dzieci dwumiesięczne. Nauka pływania nie zawsze jednak jest taka prosta, gdyż jest to sprawa indywidualna dziecka. Warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do nauki pływania, który zachęci malucha do spędzania czasu na basenie.
kamizelka ratunkowa
Odpowiednie postępowanie rodziców jest bardzo ważne, żeby pierwszy raz na basenie nie był porażką i od razu przypadł do gustu maluchowi. Pierwsze wejście do basenu jest decydujące, dlatego trzeba trzymać dziecko przytulając je do siebie i delikatnie polewać wodą. W ten sposób czuje się ono bezpiecznie i ma możliwość porozglądania się wkoło. Gdy już dziecko oswoi się ze środowiskiem wodnym, próbujemy je położyć na brzuszku. Robimy to łapiąc je pod paszkami i równocześnie przykładając kciuk do brody, aby nie zanurzyło sobie przypadkiem głowy. Dla większego komfortu zakładamy naramienniki, które świetnie podtrzymują dziecko na wodzie. Może to też być koło-fotel, które bezpiecznie podtrzymuje dziecko od dołu i pozwala na bezpieczne pływanie.

Inne artykuły

Warto dokładnie przeanalizować kupno zabawki dla dziecka

Motor zabawka
Coraz więcej obywateli zdaje sobie sprawę z tego, iż tanie zabawki możemy nabyć przez internet. Każdy rodzic pragnie dla swojego potomstwa jak najlepiej, a co się z tym łączy, pragnie również zaoferować mu jak najlepsze zabawki, które nie tylko pozwolą w ciekawy sposób spędzić czas, lecz też będą uczyły nowych umiejętności.


rękawki do pływania
Po wstępnym oswojeniu się z wodą, można rozpocząć zabawę z dzieckiem. Pospacerować z maluchem, kładąc je przy tym to na plecach to na brzuszku. Dla zachęty powrzucajmy kolorowe zabawki do wody, to na pewno zachęci je do podnoszenia główki bez przymuszania. W parkach rozrywki tzw. Aquaparkach, nie brakuje atrakcji dla maluchów. Mogą pozjeżdżać na ślizgawkach, pobawić się tryskającą wodą lub popływać wraz z prądem sztucznej rzeki.

Dzieci w różnym wieku opanowują umiejętność pływania, Jest to cecha indywidualna dla każdego brzdąca. Możemy im to ułatwić kupując zestaw treningowy do nauki pływania dostępny w sklepie . Mamy w nim dmuchane koło, kamizelkę, naramienniki, czy deskę – wspierające pierwsze próby pływania zarówno niemowlakom, jak i tym trochę starszym maluchom. Dla starszych osób polecamy okulary do pływania.
Dziennikarz: B.S.
12-07-2018