Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Na basenie z dziećmi

Coraz częściej wybieramy się pierwszy raz na basen z dzieckiem, które ma zaledwie kilka miesięcy. Średnio do 6-8 miesiąca życia utrzymuje się odruch z życia płodowego, który objawia się tym, że dzieci nie boją się wody i nie otwierają ust, kiedy zanurzają się. Najmłodszymi „pływakami” mogą być dzieci dwumiesięczne. Nauka pływania nie zawsze jednak jest taka prosta, gdyż jest to sprawa indywidualna dziecka. Warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do nauki pływania, który zachęci malucha do spędzania czasu na basenie.
kamizelka ratunkowa
Odpowiednie postępowanie rodziców jest bardzo ważne, żeby pierwszy raz na basenie nie był porażką i od razu przypadł do gustu maluchowi. Pierwsze wejście do basenu jest decydujące, dlatego trzeba trzymać dziecko przytulając je do siebie i delikatnie polewać wodą. W ten sposób czuje się ono bezpiecznie i ma możliwość porozglądania się wkoło. Gdy już dziecko oswoi się ze środowiskiem wodnym, próbujemy je położyć na brzuszku. Robimy to łapiąc je pod paszkami i równocześnie przykładając kciuk do brody, aby nie zanurzyło sobie przypadkiem głowy. Dla większego komfortu zakładamy naramienniki, które świetnie podtrzymują dziecko na wodzie. Może to też być koło-fotel, które bezpiecznie podtrzymuje dziecko od dołu i pozwala na bezpieczne pływanie.

Inne artykuły

Kreatywne oraz edukacyjne zabawki, dzięki którym zapewnisz świetną zabawę oraz zadbasz o rozwój swojego dziecka

dziecko, zabawa
W sklepach możemy znaleźć mnóstwo zabawek- zarówno dla większych jak i dla mniejszych dzieci. Szukanie prezentu dla dziecka może więc przysporzyć nam trudności, jednak niezależnie od wieku obdarowywanego dziecka warto zwrócić uwagę na zabawki edukacyjne tudzież zestawy kreatywne.


rękawki do pływania
Po wstępnym oswojeniu się z wodą, można rozpocząć zabawę z dzieckiem. Pospacerować z maluchem, kładąc je przy tym to na plecach to na brzuszku. Dla zachęty powrzucajmy kolorowe zabawki do wody, to na pewno zachęci je do podnoszenia główki bez przymuszania. W parkach rozrywki tzw. Aquaparkach, nie brakuje atrakcji dla maluchów. Mogą pozjeżdżać na ślizgawkach, pobawić się tryskającą wodą lub popływać wraz z prądem sztucznej rzeki.

Dzieci w różnym wieku opanowują umiejętność pływania, Jest to cecha indywidualna dla każdego brzdąca. Możemy im to ułatwić kupując zestaw treningowy do nauki pływania dostępny w sklepie . Mamy w nim dmuchane koło, kamizelkę, naramienniki, czy deskę – wspierające pierwsze próby pływania zarówno niemowlakom, jak i tym trochę starszym maluchom. Dla starszych osób polecamy okulary do pływania.
Dziennikarz: B.S.
12-07-2018