Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Toalety publiczne na starych dworcach autobusowych i w świeżo wzniesionych obiektach użyteczności publicznej - krótkie porównanie

Na dźwięk słów toaleta publiczna niejednemu obywatelowi włos jeży się na głowie. Wszystko dlatego, że tego typu miejsca wyróżniającą się higieną nie grzeszą. Chyba w najgorszym stanie pozostają toalety na dworcach autobusowych. Przyczynia się do tego stanu rzeczy najprawdopodobniej duży, a dodatkowo zwiększony w sezonie wyjazdowym, ruch turystów. Zresztą tego typu pomieszczenia nierzadko pamiętają jeszcze czasy komuny, a wnętrza na kapitalny remont ciągle czekają.

akcesoria dla dziecka
Uszkodzone kafelki to element wystroju wnętrza, który najmocniej rzuca się w oczy. Niekiedy wiele do życzenia pozostawia prezencja muszli klozetowej. Jeżeli nie bywa porządnie czyszczona, to zaraz na ściankach zaczynają osadzać się zacieki, które jeszcze potęgują wrażenie brudu. Nie mniej minusów posiadają umywalki - one również nie są pierwszej młodości, ale najistotniejszy jest tutaj fakt, że nie w każdym przypadku są czyste. A niektóre damy denerwują niedokręcające się krany, a w prawdziwą furię wpędza je brak jednorazowych ręczników lub elektrycznych suszarek do dłoni.
Zupełnie odmiennie rzecz przestawia się w przypadku toalet publicznych w nowo wybudowanych ośrodkach zdrowia. Tutaj wszystko lśni się nowością, a i pojawiły się ciekawe handicapy. Bardzo ukontentowane będą świeżo upieczone rodzicielki, bo w toaletach coraz częściej spostrzec można przewijaki - do przewijania. Kiedy wychodzi się z noworodkiem na zakupy, to taki spacer może trwać nawet kilka godzin. Czas płynie naprawdę szybko, szczególnie wtedy, gdy przekracza się próg centrum handlowego. Na szczęście w toaletach są wydzielone specjalne pomieszczenia, w których każda mama będzie mogła swobodnie i bez jakichkolwiek obiekcji zmienić pieluszkę u swojego dziecka.

Wspomniane powyżej przewijaki są montowane również w toaletach szpitalnych i tych, które są położone na terenie publicznych ośrodków zdrowia. Mamy nierzadko trafiają w takie miejsca z całkiem oczywistych powodów. Z niemowlęciem przychodzi się przecież na szczepienie bądź na badania kontrolne. Nawet jeżeli ta wizyta się nie przedłuża, to i tak zmiana pieluszki jest obowiązkiem, szczególnie wtedy, kiedy do domu droga dość daleka.
Można zaryzykować tezę, że tam, gdzie są przewijaki, tam jesteśmy w stanie liczyć na wyższy standard higieny. W centrach handlowych toalety są w miarę często sprzątane, a ich wyposażenie czasami nawet lśni nowością. W placówkach zdrowia już z definicji ma być czysto i ta zasada raczej jest przestrzegana - suszarki elektryczne do dłoni, lustra czy mydło w płynie to akcesoria dostępne praktycznie w każdym budynku, który został niedawno wzniesiony.
15-04-2019