Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Konsole video- odpowiednia rozrywka dla dzieci?

Jeszcze jakiś czas temu dzieciaki po szkole rzucały plecaki w kąt i biegły na dwór. Do mieszkania trzeba ich było zawlekać na siłę. To właśnie poza nim wyprawiały się najfajniejsze rzeczy. Można było zbudować domek na drzewie albo pograć w chowanego. Chłopcy całymi dniami kopali w piłkę, a dziewczyny bawiły się w piaskownicy. Dzieciaki wręcz żebrały u opiekunów o dodatkową godzinkę na podwórku.
Zabawa na śniegu
Te czasy jednak przeminęły. Światem dzieciaków rządzi komputer. To właśnie przed nim tracą cały swój wolny czas. Przesiadują całymi godzinami w pokoju, podczas gdy na dworze taka piękna wiosna. To kolejna z przyczyn kłopotów ze stawami, a także nadwagi pośród uczniów. Brak aktywności fizycznej a także świeżego powietrza źle odbija się na ich zdrowiu. Dzieciaki są słabe i marudne. Niełatwo jednak je odciąć od ulubionych gier. Czy jest na to jakiś czarodziejski sposób?

Inne artykuły

Baw"Relaksuj się przy grach planszowych

Gra planszowa - Warhammer
W epoce królowania Internetu gry planszowe odeszły w mody. Niegdyś całe rodziny grywały w Chińczyka, szachy czy Warcaby. W dzisiejszych czasach rozgrywki ograniczają się do myszki i ekranu komputera. I nie bawią się przy nich już całe pokolenia. Niestety. Gry planszowe bowiem mają moc oddziaływania na rozwój ludzkiego umysłu. Właściwym przykładem są gry bitewne jak Warhammer Fantasy Battle.


Jeśli już mamy pod dachem miłośnika wszelkich nowości technicznych można zainwestować w dobre konsole do gier . Ktoś może rzec, że przecież to nic nie zmienia, Dziecko ciągle będzie gniło w mieszkaniu i wlepiało nos w ekran. Tymczasem, ostatnie gry xbox 360 to coś całkiem innego. Wystarczy jedynie zorientować się w nowościach, a na pewno damy radę wybrać gry, które nie tylko dostarczą naszemu maluchowi zabawy, ale także wpłyną na jego rozwój.

Na rynku jest dostępnych mnóstwo wciągających i przede wszystkim bezpiecznych gier. Rozwijają one fantazję, strategiczne myślenie oraz spryt. Możemy wybrać typowe ps3 gry przygodowe lub też całkiem inne. Czasem trzeba coś zbudować. Bardzo modne są gry sportowe, takie jak na przykład legendarna już Fifa.
Na topie są teraz nowoczesne konsole, które rejestrują każdy ruch. Koniec zatem z nudą. Stajemy się integralną częścią historii, przez co przeżywamy wszystkie przygody jeszcze mocniej. Świetnym pomysłem jest granie wspólnie z dziećmi. To sprawia, że mamy nadzór nad tym, w co tak naprawdę nasze dziecko gra. Można mu także dopomóc, jeśli sobie nie radzi z jakimś etapem. Dodatkowo, to wspaniała rozrywka, dlatego warto przeżyć to razem.
22-06-2018