Biżuteria handmade

Biżuteria jest idealną ozdobą. Uzupełnienie w ten sposób stroju może dodać mu elegancji, podkreślić najładniejsze elementy, barwy. Tego typu akcesoria mogą poprawić humor i dodać nam blasku. Warto więc wybierać jedyne w swoim rodzaju i świetnie wykonane kolczyki, naszyjniki czy inne ozdoby.

Kolczyki Diva
Jeśli chcemy mieć w swojej kolekcji coś unikatowego warto kupić na przykład kolczyki (zobacz również - złote kolczyki sztyft idealne dla żony) ręcznie robione. W ogóle ręcznie wykonana biżuteria to świetny pomysł. Można mieć udział nawet w projektowaniu wybranego elementu, można zdecydować się na kolor kamieni, czy materiał, z jakiego biżuteria ma być wykonana. Naturalnie nie musimy. Możemy odszukać całe mnóstwo butików, tak stacjonarnych jak również internetowych proponujących ręcznie robioną biżuterię. Wzorów, kształtów, odcieni i rozmiarów jest tak dużo, że z pewnością wyszukamy coś, co spełni nasze marzenia.

Takiego typu biżuteria jest jednak droga. Patrząc na to, jak dużo czasu i wysiłku wkłada autor w zrobienie każdego elementu nie napawa to zdziwieniem. Naturalnie wiele zależy także od materiałów. To oczywiste, że dla przykładu wisior z platyny ze szlachetnymi kamieniami będzie kosztował sporo więcej niż podobny zrobiony na przykład ze srebra z kamieniami akrylowymi.

Kiedy nabywamy choćby bransoletki ręcznie robione zwróćmy szczególną uwagę na dokładność wykonania. Szczególnie kiedy idzie o zapięcie, nie chcemy przecież zgubić ślicznego świeżutkiego nabytku. Kiedy cokolwiek budzi nasz niepokój zwróćmy się o poprawki do artysty. Zwykle to kwestia przygięcia jednego kawałeczka metalu, czasami czegoś jeszcze, a my dostajemy gwarancję, że otrzymujemy wspaniałą ozdobę świetnej jakości.

Bransoletka
Oczywiście, na rynku działa także mnóstwo dystrybutorów kiepskiej jakości biżuterii. To przykre, ale można się na nich natknąć i zamiast wspaniałego naszyjnika otrzymać paskudnie poskręcany fragment metalu z kiepsko nanizanymi koralikami, oczywiście w cenie doskonałej, artystycznej biżuterii. Najlepiej nabywać biżuterię od polecanego autora. Gdy ktoś spośród naszych przyjaciół może zarekomendować jakiś sklep czy sprzedawcę biżuterii sprawdźmy ofertę. Gdy jest dla nas odpowiednia - korzystajmy. Absolutnie najlepiej nabywać od kogoś sprawdzonego. Wtedy będziemy mieli pewność, że biżuteria jest wysokiej jakości, wytrzymała i piękna.
Dziennikarz: Aleksandra Woubishet
20-03-2023