Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Przydatne porady na temat aranżacji pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego to spore wyzwanie dla rodziców, ponieważ chcą oni rzecz jasna, by pokój ten wyróżniał się pośród pozostałych i stanowił idealne miejsce wypoczynku i zabawy dla dziecka. Oczywiście istnieje co najmniej kilka kluczowych wskazówek, które możemy uwzględnić w czasie aranżowania pokoju dziecięcego.


Po pierwsze, należy pokój dopasować do płci i wieku dziecka. Jeśli chodzi o pokój dziecięcy kolory ścian i mebli pełnią w tej sytuacji najważniejszą rolę – do dziewczęcego pokoju warto wykorzystać takie kolory jak różowy, żółty, biały, natomiast do pokoju chłopięcego: niebieski, brązowy bądź zielony. Rzecz jasna,
Mały uczeń
nie muszą być to ściany w jednym odcieniu – jak najbardziej odpowiednie będą tapety w dziecięce wzorki takie jak misie, kwiatki, bądź baloniki.

Na rynku dostępny jest pod tym względem szeroki asortyment. Nie inaczej jest w przypadku fototapet, które również warto zamówić, chociaż najlepiej sprawdzą się w pokoju już starszego dziecka. W pokoju dla dzieci muszą znaleźć się wszelkie niezbędne meble, czyli kanapa do spania, wnęka na ubrania, stolik, szafka na zabawki (którą można zastąpić koszami na zabawki), a także, jeżeli mamy już dziecko w wieku szkolnym – biurko i regał na książki. Rzecz jasna, pokój taki powinien być przy tym ozdobiony – dekoracja może uwzględniać nie tylko ściany, ale też zasłony w oknach czy pościel. Jeśli o to chodzi sprawdzą się produkty posiadające ulubione motywy dziecka – na przykład pościel ze zdjęciem ulubionego bohatera. Warto przy tym zatroszczyć się, by w pokoju panowała jedność stylistyczna.

Jeżeli na przykład nasze dziecko przepada za wodą i rybkami, warto by pokój pomalować w tonacji błękitnej i powiesić zasłonki oraz tapetę w rybki, ośmiornice i inne podobne wzory. Warto również postawić na biurku lub regale morskie ozdoby. Oczywiście powinniśmy pamiętać, że dziecko wraz z wiekiem zmienia swoje upodobania, dlatego będziemy musieli przemeblowywać pokój dziecięcy za jakiś czas. Warto reagować na pierwsze sygnały od dziecka jeśli o to chodzi. Będzie nam ono akcentować, że znudziło mu się już wyposażenie pokoju, a wówczas za pomocą kilku niewielkich zmian będziemy mogli dokonać jego modyfikacji, wymieniając np. pościel i fototapetę.
07-03-2019