Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

W jaki sposób otrzymać pozwolenie na używanie broni palnej?

Ustawa dotycząca broni palnej z dn. 21-go maja 1999 roku określa ją jako broń, która miota pociski przy pomocy energii gazów, które powstały podczas wybuchu materiału wybuchowego.
Na takiej bazie tego typu broń dzieli się na lufową albo rakietową.


sweter


Do korzystania z mnóstwa typów broni (w tym także broni palnej) na własny użytek konieczne jest zdobycie specjalnego pozwolenia. Nie będzie to jednak ani proste, ani szybkie. Konieczne jest m.in. zdanie egzaminów z teorii oraz praktycznych. Trzeba wykazywać się bogatą znajomością prawa w rozumieniu rozporządzenia o broni oraz amunicji. Ponadto należy przedstawić poważny powód tłumaczący chęć posiadania broni, mieć skończone 21 lat, zamieszkiwać stale w Polsce, mieć całkowite zdolności do czynności prawnych, a także tyczących się dobrego stanu fizycznego i psychicznego. Ponadto trzeba otrzymać korzystną opinię lokalnego komendanta policji i naturalnie nie być skazanym. Wniosek o pozwolenie na użytkowanie m.in.

Masz zamiar pogłębić swoją wiedzę? Będzie nam miło, jeśli dla osiągnięcia tego celu obejrzysz informacje z serwisu (https://www.saleweselne.com/sopot/), które dla Ciebie stworzyliśmy w nowym linku.

broni takiej jak broń palna należy skierować do miejscowego komendanta.


broń palna


Do takiego rodzaju uzbrojenia trzeba zaliczyć m.in. pistolet czy też karabin. Oczywiście wymienione kategorie dzielą się na swe podtypy, np. karabinek pneumatyczny czy ciężki karabinek maszynowy.
W Polsce jedynym obszarem, w którym można w sposób zgodny z prawem strzelać jest strzelnica, czyli specjalistycznie wydzielone miejsce, którego posiadacz również musiał wcześniej uzyskać zezwolenie na prowadzenie jej. W tego typu obszarze mieści się szczególnie zabezpieczona zbrojownia, w jakiej są różne wersje broni palnej
03-04-2019