Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Gotowe elementy na plac zabaw prezentowane w znanych marketach budowlanych jako alternetywa dla rodziców chcących szybko zbudować plac zabaw.

Przydomowy ogródek to nie tylko kwiatki i drzewa, ale też obszar odpoczynku oraz spotkań z rodziną i znajomymi. Z myślą o najmłodszych domownikach, trzeba na prywatnym skrawku zieleni stworzyć kącik do zabawy. Ogród w oczach malucha to nie tylko teren do bawienia, lecz również obszar, w którym ma możliwość poznać przyrodę, cieszyć się przestrzenią i swobodą.
plac zabaw
Młodsze dzieci z ochota przesiadują w piaskownicy tworząc zamki z piasku, w czasie gdy większe wolą grać w piłkę, chować w kryjówkach czy w domu na drzewie. Urządzenia na plac zabaw zezwalają nam pomyśleć o pociechach i zbudować im bezpieczny ogrodowy plac zabaw.

Ciekawią Cię dane na ten temat? To świetnie, ponieważ mamy oryginalny artykuł (https://www.marmex.pl/szafy-mlodziezowe/), który ma tylko informacje, których właśnie potrzebujesz.

Plac zabaw w ogrodzie powinien być położony w obszarze częściowo zacienionym, widocznym z okna czy tez balkonu. Najlepiej będzie jeśli ścieżka prowadząca do placyku znajdzie się z dala od kwiatowych rabat.

W niedużych ogródkach pojedyncze elementy placu zabaw jak np. tunele - place zabaw możemy stawiać na trawniku. Jeżeli jednak urządzeń będzie więcej, a dodatkowo będą pobudzać dzieci do aktywność ruchowej, warto pomyśleć nad inwestycją w specjalną nawierzchnię amortyzującą upadek lub tylko wysypać piasek. Obszar placyku można otoczyć okrągłym krawężnikiem lub bezpieczną taśmą z surowca sztucznego, która zapobiegnie rozprzestrzenianiu się piasku po całym ogrodzie. Urządzając plac zabaw dla dzieci pamiętajmy o piaskownicy a także huśtawce. Akcesoria na plac zabaw dedykowane maluszkom do 3 roku życia robi się głównie z tworzywa sztucznego. Są lekkie, można je w łatwy sposób przesuwać i w razie potrzeby zdemontować. Piaskownice zaopatrzone w pokrywę która zabiezpiecza piasek przed deszczami i zwierzakami. Huśtawki powinny posiadać oparcie i uchwyt dające stabilność.


Inne artykuły

Odkryj ile możliwości na zabawy dla dzieci

Lego Super Heroes
Okres dzieciństwa to w większość czas nieskończonej wyobraźni i magii. Tak to już jest, że w tym wieku dziecko powinno rozwijać się właśnie w tego typu obszarach. Oczywiście, że istotne jest wychowanie, obowiązkowość, odpowiednie maniery, jednakowoż, zabawa, gry, bardzo rozwijają wyobraźnię i pozwalają naszemu dziecku na rozwój emocjonalny.

Drewniane obszary zabaw dla dzieci przeznaczone są dla nieco starszych milusińskich. Dzięki modułowej budowie osobne elementy mamy możliwość ze sobą łączyć. Odpowiednim wyjsciem może okazać się montaż sznurkowej drabinki do wspinania. Przydomowy plac zabaw wyposażony w hamak lub linę z supłami może być także obszarem relaksu w upalny dzień. W propozycjach popularnych marketów budowlanych i centrów ogrodowych dostępne są gotowe już zestawy urządzeń ogrodowych, które starczy przywieźć i samemu złożyć.
02-03-2022